نکسوس های جدید دارای منوی تنظیمات بهبود یافته و حالت Night Light خواهند بود

نکسوس‌های جدید گوگل به زودی رونمایی خواهند شد و کم‌کم شاهد افزایش شایعات در مورد آن‌ها هستیم. گفته می‌شود که این دو گوشی هوشمند دارای منوی تنظیمات بهبود یافته و حالتی به نام نور شب (Night Light) برای تنظیم میزان رنگ صفحه‌نمایش در شب خواهند بود. با زومیت همراه باشید.

گوگل به زودی از نکسوس‌های جدید خود رونمایی خواهد کرد و آن گونه از شایعات برمی‌آید، ظاهرا قرار است این کمپانی آخرین نکسوس‌های خود را با ویژگی‌ها جالب و حیرت انگیزی به بازار عرضه کند. گفته می‌شود که گوگل قصد دارد تعدادی ویژگی خاص و کاربردی را به جای افزودن به کل پروژه‌ی متن‌باز اندروید (Android Open Source Project)، تنها مختص به نکسوس‌های خود ارائه کرده و بدین ترتیب آن‌ها را از سایر گوشی‌های هوشمند اندرویدی متمایز کند. مطابق آخرین گزارش‌های منتشر شده از اندروید پلیس، به زودی شاهد خواهیم بود که یک قابلیت مخصوص تنظیم نور صفحه‌نمایش در شب، به اندروید راه می‌یابد. این قابلیت قبلا و پیش از ویرایش نهایی برخی از بیلدهای اندروید ۷ نوقا در آن‌ها دیده شده بود.

این حالت بسیار ساده است و همانند نمونه‌هایی است که پیش‌تر روی برخی از گوشی‌های هوشمند ارائه شده است. این حالت «Night Light» نام داشته و پیکسل‌های آبی را از نمایشگر شما حذف می‌کند. گفته می‌شود که این کار موجب کاهش فشار روی چشمان شما در شب می‌شود. برای این کار می‌توانید خودتان یک زمان‌بندی خاص تعیین کرده یا به برنامه اجازه دهید که با داده‌های مربوط به زمان طلوع و غروب خورشید کار خود را انجام دهد.

nexus 6p

علاوه بر تغییرات اعمال شده در تنظیم نور صفحه‌نمایش در شب، گوگل یک پنل Slide Out جداگانه را نیز به حاشیه‌ی منوی تنظیمات افزوده است که موجب می‌شود بتوانید در بین تنظیمات مخصوص صدا، وای‌فای، نمایشگر و ... به راحتی جابجا شده و به سرعت به مورد قبلی و بعدی سوییچ کنید. از آن‌جا که این در دراورهای کناری در جای جای اندروید و برنامه‌های گوگل وجود دارند، حضور آن‌ها مفید و قابل توجه تلقی می‌شود. داخل اپ تنظیمات و منوی آن نیز شاهد حضور یک بخش جدید برای پشتیبانی از سوی گوگل هستیم. این بخش برای دریافت پشتیبانی فوری در زمان‌هایی که به کمک نیاز دارید در نکسوس شما گنجانده شده است.

این‌ها تنها ویژگی‌های افزوده شده به نکسوس‌های جدید نیستند. گفته می‌شود گوگل قصد دارد قابلیتی را در نکسوس‌های جدید خود قرار دهد که با دو بار کلیک کردن روی صفحه‌نمایش بتوانید به سرعت و بدون نیاز به برداشتن یا روشن کردن گوشی خود، به Ambient Display دسترسی داشته باشید. در این حالت صفحه‌نمایش به رنگ‌های سیاه و سفید درآمده و می‌توانید نوتیفیکیشن‌ها و اطلاعاتی همچون ساعت و تاریخ را روی صفحه‌ی گوشی خود ببینید. گوشی‌های بسیاری تاکنون از Ambient Diaplay و صفحات نمایش همیشه روشن بهره‌مند شده‌اند، اما فعال‌سازی این نمایشگر با دو بار ضربه زدن روی صفحه، ابتکار جالب و جدیدی است.

هنوز معلوم نیست که آیا این ویژگی‌ها برای سایر گوشی‌های هوشمندی که به اندروید ۷ نوقا مجهز می‌شوند نیز در دسترس خواهند بود یا خیر، اما به احتمال زیاد می‌توان گفت که گوگل این ویژگی‌ها را تنها برای گوشی‌های نکسوس خود در نظر خواهد گرفت و البته فراموش نکنید که تنها جدیدترین نکسوس‌های گوگل از این ویژگی‌ها بهره خواهند برد. کم کم به زمان معرفی و انتشار اندروید ۷ نوقا نزدیک‌تر می‌شویم و امیدواریم تمامی شایعات گفته شده در مورد نکسوس‌های جدید گوگل صحت داشته باشند.

نظر شما در مورد این چند ویژگی جدید چیست؟ آیا افزوده شدن آن‌ها به نکسوس‌های جدید گوگل می‌تواند موجب تمایل کاربران به خرید این دو گوشی هوشمند شود؟

منبع talkandroid

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید