اعلام آمادگی تامین کنندگان اپل برای مونتاژ دوربین با لنز دو‌گانه و بلندگوهای استریو

با وجود اینکه هنوز زمان درازی تا معرفی نسل جدید‌ آیفون اپل باقی است، اما شایعات در خصوص این گوشی هوشمند شروع شده است. یکی از موضوعاتی که بسیار از آن شنیده‌ایم، بهره‌گیری از دوربینی با دو لنز در این گوشی هوشمند است. حال به نظر می‌رسد تامین‌کنندگان برای تولید این ماژول آماده می‌شوند.

پس از آنکه اپل در سال ۲۰۱۵ میلادی کمپانی LinX را مال خود کرد، همواره شایعاتی در مورد بهره‌گیری از فناوری توسعه یافته توسط این کمپانی در گوشی‌های آیفون مطرح شده بود. پس از عرضه‌ی آیفون ۶ اس، بسیاری از گمانه‌ها حکایت از این داشتند که‌آیفون ۷ نسخه‌ای است که باید در آن شاهد استفاده از دوربین با لنز دوگانه باشیم. حال براساس شنیده‌ها به نظر می‌رسد این موضوع در مورد این نسل از آیفون محقق خواهد شد، چراکه دیجی تایمز از آماده بودن تامین کنندگان اپل برای تولید این مازول سخت‌افزار خبر داده است.

دیجی تایمز اعلام کرده که تامین کنندگان اپل آماده هستند تا کامپوننت‌هایی نظیر دوربین با لنز دوگانه و همچنین بلندگوهای مورد استفاده در این گوشی هوشمند را به تولید انبوه برسانند. همانطور که اشاره کردیم ماه‌ها است که شاهد انتشار اخباری در مورد استفاده از دوربین دوگانه روی آیفون هستیم.

البته باید به این موضوع اشاره کرد که ماژول دوربین با بهره‌گیری از لنز دوگانه روی تمامی نسخه‌های آیفون قرار نگرفته و احتمالا شماری از محصولات سری آیفون ۷ پلاس از این ماژول دوربین بهره خواهند برد. کاپرتینویی‌ها در نظر دارند تا رفته رفته تفاوت‌های موجود بین دو نسخه‌ی معمولی و پلاس خود را بیشتر کرده و نمونه‌ی بزرگ‌تر را به یک نسخه‌ی پرقدرت‌تر تبدیل کنند.

یکی دیگر از شایعاتی که در مورد آیفون ۷ مطرح شده، امکان حذف جک ۳.۵ میلی‌متری هدفون به منظور کاهش هر چه بیشتر ضخامت گوشی است. حال با توجه به حذف شدن این درگاه به نظر می‌رسد اپل در نظر دارد تا جای آن را با یک بلندگوی دیگر پر کند. با توجه به بهره‌گیری از دو بلندگو در نسل جدید آیفون باید دید که صدای استریوی خارج شده از آن چه قدرتی داشته و تا چه اندازه می‌تواند کاربران را راضی کند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید