اپلیکیشن Folder Mount: انتقال دیتای بازی‌ها به حافظه‌ی خارجی (روت) - زوم اپ

Folder Mount اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که به کمک آن می‌توانید دیتای بازی‌ها و برنامه‌ها را به حافظه‌ی خارجی گوشی منتقل کنید.

این روزها تقریبا نیمی از بازی‌های موبایل و تعداد کثیری از برنامه‌های اندروید برای اجرا نیازمند دیتای جداگانه هستند که بلافاصله بعد از نصب بازی و در اولین اجرا، به‌طور آنلاین دانلود می‌شوند؛ البته به لطف وب‌سایت‌های کمکی می‌توانید این داده‌ها را به‌صورت جداگانه و از طریق رایانه دانلود و بدون نیاز به ارتباط اینترنتی، به گوشی منتقل کنید. اما موضوعی که در این بین به‌عنوان یک مشکل شناخته می‌شود، اجبار در این موضوع است که دیتای این بازی‌ها یا برنامه‌ها باید در حافظه‌ی داخلی گوشی ذخیره شوند. شاید این موضوع در نگاه اول مشکل چندان خاصی به نظر نرسد، اما کافی است تا قصد نصب هم‌زمان چند بازیِ نیازمند دیتا داشته باشید تا متوجه شوید فضای ۸ یا حتی ۱۶ گیگابایتی حافظه‌ی داخلی بسیار ناچیز و ناکافی است.

برای مثال دیتای بازی NeedForSpeed به‌تنهایی حجمی معادل چند گیگابایت دارد؛ طبیعتا نصب هم‌زمان چند بازی مختلف در حد و اندازه‌های این عنوان، امری غیر ممکن خواهد بود. متأسفانه این مشکل به‌طور پیش‌فرض در اندروید وجود دارد و بسیاری از کاربران با وجود آنکه از مموری کارت‌های ۳۲ گیگابایت یا حتی بیشتر بهره‌مند هستند، نمی‌توانند از این فضا برای ذخیره‌ی دیتای بازی‌ها استفاده کنند. البته جای نگرانی نیست؛ زیرا با وجود آنکه این امکان به‌طور پیش‌فرض از کاربران اندروید گرفته شده است، به لطف توسعه‌دهندگان و البته روت بودن گوشی می‌توانید در عرض چند ثانیه، این مشکل را یک‌ بار و برای همیشه از بین ببرید. Folder Mount اپلیکیشنی برای گوشی‌های روت شده‌ی اندروید است که به‌جرئت می‌توان آن را به‌عنوان بهترین راه حل در زمینه‌ی انتقال دیتای بازی‌ها به مموری کارت خارجی دانست. این اپلیکیشن که کار با آن به‌ چند لمس ساده خلاصه شده است، می‌تواند دیتای تمام بازی‌ها و نرم‌افزارها را به حافظه‌ی خارجی منتقل کند و حافظه‌ی داخلی را برای استفاده‌های ضروری‌تر نگه دارد.

برای این کار کافی است بعد از اجرای نرم‌افزار و اعطای دسترسی روت به آن، آیکون «+» را در بالای برنامه لمس کنید. ابتدا از شما نام بازی یا برنامه‌ی مورد نظرتان پرسیده می‌شود که می‌توانید نامی دلخواه برای آن وارد کنید. بعد از مشخص کردن نام انتخابی برای اپلیکیشن مورد نظر، سراغ فیلد بعدی بروید که از شما درخواست می‌کند محل فعلی دیتای ذخیره‌شده را وارد کنید. با لمس روی این گزینه، به محل قرارگیری دیتا که معمولا در anroid/obb قرار دارد بروید و وارد پوشه‌ی مربوط به بازی مورد نظر شوید. بعد از ورود به این پوشه، کافی است روی علامت تأیید در بالای صفحه ضربه بزنید تا این پوشه به‌عنوان محل فعلی دیتا در Folder Mount شناخته شود. به‌محض انجام این کار گزینه‌ای به شما نمایش داده خواهد شد که از شما می‌پرسد آیا مایل به ساخت خودکار این پوشه در حافظه‌ی خارجی هستید یا خیر که باید گزینه‌ی Yes را انتخاب کنید. دقت کنید در این مرحله گزینه‌ای با نام Exclude from media نیز وجود دارد که باید قبل از تأیید این پیغام، آن را فعال کنید.

بعد از انجام این کار، اپلیکیشن مورد نظر با نامی که برای آن مشخص کردید به لیست داخلی Folder Mount اضافه خواهد شد. در مقابل هر اپلیکیشنی که به این لیست اضافه می‌کنید، یک دکمه‌ی روشن و خاموش وجود دارد که کافی است روی این دکمه‌ها لمس کنید تا به حالت روشن تغییر پیدا کنند. اکنون این اپلیکیشن متناسب با حجم داده‌ها، به زمان مشخصی برای انتقال داده‌ها نیاز دارد و پس از انجام این عملیات، می‌توانید بازی‌های خود را بدون کوچک‌ترین مشکلی اجرا کنید؛ این موضوع در حالی است که دیتای بازی، به‌طور کامل در حافظه‌ی خارجی دستگاه ذخیره شده است.

نکته‌ی بسیار مهم: بعد از انجام این کار، فایل دیتای بازی به‌طور نمایشی در حافظه‌ی داخلی باقی خواهد ماند که باید توجه داشته باشید به هیچ وجه نباید این فایل‌ها را، با فرض تکراری بودن آن‌ها حذف کنید. این فایل‌ها تنها به‌صورت نمایشی در حافظه‌ی داخلی باقی خواهند ماند و کوچک‌ترین حجمی از حافظه‌ی داخلی اشغال نخواهند کرد.

ویژگی ها

  • طراحی گویا و ساده‌ی محیط کاربری
  • امکان انتقال کامل دیتا به حافظه خارجی
  • پشتیبانی از اکثر بازی‌ها و برنامه‌های اندروید
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید