گوگل قابلیت جدیدی برای کنترل دسترسی‌های اپلیکیشن‌ها در اندروید فراهم می‌کند

دسترسی‌های اپلیکیشن‌ها در اندروید همواره با مشکلاتی همراه بوده است. گوگل در اقدامی جدید سعی دارد با ارائه سیستم کنترل دسترسی‌ اپلیکیشن‌ها، به کاربران این امکان را بدهد تا دسترسی اپلیکیشن‌ها را هر زمان که مایل بودند تغییر دهند.

 بر اساس گزارشی جدید که توسط بلومبرگ منتشر شده، گوگل با تقلید از سیستم عامل iOS اپل، قصد دارد تا به کاربران کنترل بیشتری را برای دسترسی‌های اپلیکیشن‌ها فراهم کند. انتظار می‌رود این قابلیت جدید، در کنفرانس توسعه دهندگان گوگل که در شهر سن‌فرانسیسکو برگزار خواهد شد، معرفی شود.

سال گذشته، گوگل عملکرد گزارش کردن دسترسی‌ اپلیکیشن‌ها را در گوگل‌پلی سهولت بخشید و به کاربران این امکان را ارائه داد تا دسترسی‌هایی که اپلیکیشن‌ها دریافت می‌کنند را شناسایی و بررسی کنند. اگرچه این روش برای درک بهتر دسترسی‌های اپلیکیش‌ها بسیار مفید بود، اما هنوز کاربران مجبور می‌شوند قبل از دانلود کردن اپلیکیشن، تمامی مجوز و دسترسی‌ها لازم را به اپلیکیشن ارائه کنند. حال در آینده‌ای نزدیک، قابلیت جدید به کاربران این اختیار را می‌دهد تا دسترسی یا مجوزی را برای اپلیکیشن ارائه دهند یا دسترسی را از اپلیکیشن خاص بگیرند. این مجوزها شامل مسدود کردن دسترسی به محل کاربر، نمایش اعلان‌ها و دیگر دسترسی‌های موجود است.

اگر این شایعات صحت داشته باشد، کنترل بیشتر بر روی دسترسی‌ها و مجوز‌های اپلیکیشن‌ها، برای کاربرانی که امنیت برای آن‌ها  مهم است، بسیار کاربردی خواهد بود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید