سامسونگ بار دیگر به بزرگ ترین تولیدکننده تلفن هوشمند تبدیل شد

در حالی که در پایان سال ۲۰۱۴ میلادی، اپل توانسته بود از نظر حجم فروش تلفن هوشمند جایگاه اول را از سامسونگ برباید، به نظر می‌رسد در سال جاری، کره‌ای‌ها دوباره توانسته‌اند به بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن هوشمند تبدیل شوند.

در پایان سال گذشته میلادی اپل و سامسونگ عنوان بزرگترین تولیدکننده تلفن هوشمند را به طور مشترک از آن خود کردند. هر دو کمپانی حدودا ۷۴ میلیون دستگاه موبایل را در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۴ به فروش رسانده بودند. اما در سه‌ماهه اول سال جاری، اوضاع عوض شده و در حالی که اپل ۶۱ میلیون واحد تلفن هوشمند فروخته، بر اساس تخمین Strategy Analytics فروش سامسونگ به بیش از ۸۰ میلیون واحد رسیده است. بدون شک این خبر خوبی برای کمپانی کره‌ای است، اما ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود. اپل فقط تلفن‌های رده بالا با حاشیه سود زیاد به فروش رسانده، در حالی که افزایش فروش تلفن‌های سامسونگ بیشتر در بین ابزارهای میان‌رده و پایین‌رده آن مثل سری گلکسی E ،A و J بوده که طبیعتا سود کمتری را عاید این کمپانی می‌کنند.

پیشی گرفتن دوباره سامسونگ از اپل با توجه به زمانی که از ارائه پرچمداران اخیر اپل می‌گذرد و با توجه به طیف گسترده ابزارهایی که سامسونگ روانه بازار کرده، طبیعی به نظر می‌رسد.

تخمین‌ها حاکی از فروش ۸۳ میلیون واحد تلفن هوشمند توسط سامسونگ در سه‌ماهه اول ۲۰۱۵ هستند که باعث می‌شود کره‌ای‌ها از نظر حجم فروش فاصله خوبی با رقیب دیرینه‌شان اپل داشته باشند، اما نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته که ۸۹ میلیون واحد تلفن به فروش رسانده بودند، نتیجه خوبی قلمداد نمی‌شود. سامسونگ انتظار دارد حالا که گلکسی اس 6 و گلکسی اس 6 اج را به بازار ارائه کرده، در سه‌ماهه دوم امسال سود بیشتری کسب کند. هر دو این محصولات، تفاوت‌هایی چشمگیر با نسل قبلی سری اس دارند و هم در زمینه سخت‌افزار و هم در حوزه نرم‌افزار بهبودهای زیادی داشته‌اند. سامسونگ از درآمد ۴۴ میلیارد دلاری در سه‌ماهه اخیر خبر داده که سود عملیاتی حاصل از آن ۵.۶ میلیارد دلار بوده است. این ارقام نسبت به پیش‌بینی سامسونگ، به ترتیب ۱۲ و ۳۰ درصد کمتر هستند.

استراتژی آنالیتیکز، پس از سامسونگ و اپل، گروه صنعتی لنوو-موتورولا را در جایگاه سوم و هواوی را در رتبه چهارم قرار داده است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید