تبلت شیلد 2 انویدیا مجهز به پردازنده تگرا X1 به زودی معرفی می‌شود

اگر چه هنوز از عرضه تبلت شیلد انویدیا به بازار یک سال هم نمی‌گذرد ولی به نظر می‌رسد انویدیا قصد دارد تا نسخه بعدی این تبلت را طی ماه‌های آینده به بازار عرضه کند. بدون تردید مهم‌ترین ویژگی تبلت شیلد 2، پردازنده تگرا X1 خواهد بود.

این که انویدیا در حال کار بر روی نسخه جدیدی از تبلت شیلد خود است، چندان تعجب‌‌آور نیست. تبلیت شیلد انویدیا یکی از جالب‌ترین محصولاتی بود که انویدیا در سال 2014 به بازار عرضه کرد. اگر چه هنوز از عرضه این محصول به بازار یک سال هم نمی‌گذرد ولی به نظر می‌رسد انویدیا قصد دارد تا نسخه بعدی این تبلت را طی ماه‌های آینده به بازار عرضه کند.

مهم‌ترین ویژگی مدل بعدی تبلت شیلد، استفاده از پردازنده تگرا X1 در آن خواهد بود. پردازنده‌ای که به تازگی معرفی شده و انویدیا مدعی شده که قوی‌ترین پردازنده موبایلی است که تا به حال به بازار معرفی شده است. چیپ تگرا X1 انویدیا از هشت هسته‌ی پردازشی مبتنی بر معماری 64 بیتی بهره می‌برد. این چیپ دارای پردازشگر گرافیکی مکسول با 256 هسته است و از دایرکت ایکس 12، OpenGL ES 3.1 و AEP پشتیبانی می‌کند. همچنین تگرا ایکس 1 اولین پردازشگر موبایل انویدیا است که از جدیدترین فناوری انویدیا یعنی معماری پردازشگر گرافیکی مَکسوِل بهره می‌برد. این در حالی است که حتی پردازشگر تگرا K1 که پیش از این در تبلت شیلد انویدیا مورد استفاده قرار گرفته بود، قدرت پردازشی بسیار بالایی داشت بطور‌ی که هنوز هم تبلت شیلد انویدیا یکی از قوی‌ترین تبلت‌های اندرویدی بازار است. با این حال تگرا ایکس وان شاهد بهبودهای زیادی در عملکرد نسبت به تگرا K1 بوده و قدرت پردازش گرافیکی آن 40 درصد قوی‌تر از تگرا K1 است. بنابراین زمانی که تبلت شیلد 2 انویدیا به بازار عرضه شود، می‌تواند عنوان قوی‌ترین تبلت اندرویدی در حوزه بازی را از آن خود کند.

در مورد سایر مشخصات فنی این تبلت اطلاعاتی منتشر نشده ولی می‌توانیم انتظار داشته باشیم که نمایشگر تبلت شیلد 2 از نظر اندازه برابر یا کمی بزرگ‌تر از شیلد فعلی باشد و البته ممکن است شاهد تغییراتی در کنترلر این تبلت اندرویدی باشیم. تحلیل‌گران معتقدند که شیلد 2 از LTE پشتیبانی می‌کند و البته اندروید 5.0 نیز برای آن در دسترس است چرا که تبلت شیلد انویدیا جزو اولین تبلت‌های اندرویدی بود که بروزرسانی اندروید آب‌نبات چوبی را دریافت کرد.

 احتمال این امر وجود دارد که انویدیا در جریان کنفرانس فناوری پردازشگر گرافیکی که قرار است 26 اسفند برگزار شود، نسل دوم تبلت شیلد خود را معرفی کند. 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید