پازل: الگوی محاسبه | جایزه هفته: یک دستگاه هارددیسک مدل HE720

اگر دوست دارید آخر هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای کار آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت منتشر می‌شود. در ادامه با پنجاه و دومین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

بخش «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. پنجاه و دومین قسمت از سری «پازل» همچون گذشته شامل دو بخش است: پاسخ معمای شماره پنجاه و یک و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

HD720پازل این هفته با حمایت شرکت آونگ برگزار می‌شود. این هفته، به قید قرعه، به یکی از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، یک دستگاه هارددیسک مدل HE720 اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره پنجاه و یک

پیش از انتشار پاسخ پازل، به کاربران جدید سری «پازل» خوش آمد گفته و از همراهی شما کاربران همیشگی و خوب زومیت تشکر می‌کنیم. در طول هفته گذشته نزدیک به ۲۲‌هزار نفر در پازل پنجاه و یکم شرکت کردند. اما پاسخ معما:

در معما‌های ریاضی همه چیز به جمع، منها، ضرب و تقسیم باز می‌گردد. این مسأله به خوبی مورد توجه کاربران قرار گرفته بود. اما پیش از رسیدن به جواب باید کمی دقت کرد! اگر با دقت, ساختار و چینش اعداد را بررسی کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که حاصل‌جمع عددهای موجود در هر دو دایره، در دایره‌ای که با فلش به آن اشاره شده درج گردیده است. با توجه به این منطق می‌توان گفت پاسخ معما برابر با عدد ۱۲ است.
آقای امین عباسی، یکی از کاربران خوش‌ذوق زومیت پاسخ معما را در قابل یک تصویر تشریح کرده است:

Puzzle-51-Solution

بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی نماییم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگـان

برندگان خوش‌شناس «پازل پنجاه و یکم» عبارتند از:

آقای محسن رنجبرآقای محسن رنجبر، ۲۷ ساله از آمل، فارغ‌التحصیل مهندسی الکترونیک
آقای بنیامین صالحیآقای بنیامین صالحی، ۲۶ ساله از قائم‌شهر، دانشجوی کارشناسی‌‌ارشد معماری

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت سونی‌موبایل، به هر نفر، یک اسمارت‌بند مدل SWR10 سونی اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به ایشان تبریک گفته و برایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۵۲: جمعه ۷/شهریور/۱۳۹۳
(معمای ریاضی؛ سطح سخت)

اگر داشته باشیم:

۸ = ۳ + ۲
۶۰ = ۸ + ۵
۳۲ = ۵ + ۴
۲۷ = ۷ + ۳
۷۲ = ۷ + ۶

آنگاه  ۸ + ۷ برابر خواهد بود با...
استدلال شما برای این پاسخ چیست؟

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستانتان احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری نمایید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری نمایید.
اگر قصد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسال کنــید، لــطفـاً بــه موارد زیــــر تـوجـه کنید:
ایمیل آدرس:puzzle[at]zoomit.ir  //  موضـوع (Subject) ایمیل: Puzzle 52
در بدنه ایمیل نیز پاسخ معما، نام و نام‌خانوادگی و شماره تماس خود را درج نمایید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید