گلکسی اس 5 سامسونگ زودتر از موعد در کره ارائه شد

پرچمدار جدید سامسونگ در کشور کره پیش از موعد تعیین شده قبلی توسط یک اپراتور مخابراتی روانه بازار شده است. کمپانی کره‌ای اعلام نموده که از اقدام SK Telecom مبنی بر ارائه ناگهانی و پیش از موعد این دستگاه بی اطلاع بوده و در حال بررسی جوانب این موضوع است.

قرار است گلکسی اس 5 سامسونگ روز 11 آوریل (22 فروردین) وارد بازارهای جهانی شده و تا پایان ماه میلادی در 150 کشور جهان عرضه گردد. اما به نظر می‌رسد که این زمان برای سرویس‌دهنده مخابراتی کره‌ای SK Telecom زمان زیادی محسوب می‌شده، چرا که این اپراتور از دیروز پرچمدار جدید سامسونگ را با قیمت 866,800 وون روانه بازار نموده است.

دلیل تعجیل اپراتور کره‌ای برای رساندن گلکسی اس 5 به دست مشتریانش این است که به خاطر ارائه بسته‌های تشویقی غیرقانونی به مشتریان جدید، توسط دولت آن کشور تنبیه شده و حق ندارند در طول ماه‌های آوریل مشتریان جدیدی را جذب کنند.

این موضوع بدان معنا است که اپراتورهای SK Telecom، KT Corp و LG Uplus مجبورند از زمان آغاز عرضه رسمی گلکسی S5 تا پایان آن فقط به تماشای یکه‌تازی رقبای خود بنشینند. به همین دلیل SK Telecom وارد بازی جدیدی با سامسونگ شده و S5 را پیش از موعد مقرر قبلی روانه بازار کرده است. یکی از مقامات SK Telecom به خبرگزاری Korea Herald گفته:

ما فقط می‌خواهیم این دستگاه را حتی‌المقدور هر چه زودتر به دست مشتریان داخلی‌مان برسانیم. دلیل این موضوع این است که نزد مشتریانمان بدقول نشویم.

سامسونگ امروز درباره این موضوع گفته است:

ما تعداد محدودی از تلفن‌های خود را برای اقداماتی نظیر بازاریابی و پیش‌فروش به اپراتورها ارائه نمودیم، ولی تصمیم SK Telecom برای ارائه این تلفن به بازار کره توسط خود آن شرکت و مستقل از سامسونگ گرفته شده است. ما برای آنها متاسفیم و در حال بررسی جوانب این موضوع هستیم.

اقدام اخیر SK Telecom واقعا امری بعید به نظر می‌رسید، چرا که ممکن است این کار منجر به به هم خوردن رابطه آن با بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده تلفن همراه در دنیا گردد.

سامسونگ ایران وعده داده که گلکسی اس ۵ در هفته آخر فروردین ماه روانه بازار ایران شود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید