بوئینگ و بلک‌بری تلفن مرموز می‌سازند

گوشی‌های هوشمند بلک‌بری محبوبیت زیادی بین افراد اهل کسب و کار دارد، کسانی که به امنیت اطلاعات اهمیت ویژه‌ می‌دهند. حال به نظر می‌رسد بوئینگ قصد دارد به کمک بلک‌بری یک گوشی هوشمند متفاوت بسازد.

بوئینگ، غول صنعت هوایی امریکا در تلاش است تا با همکاری بلک‌بری یک گوشی هوشمند به نام BLACK را برای استفاده نیروهای امنیت ملی تولید کند.

جالب است بدانید که گوشی هوشمند بوئینگ قرار است به سیستم‌عامل اندروید مجهز شود، اما قابلیت‌های امنیتی بسیاری به آن اضافه خواهد شد. این گوشی داری یک پوشش کاملا بسته است و فقط صاحبش قادر به باز کردن آن است. اگر شخصی بخواهد بدون اجازه‌ی صاحب گوشی به آن نفوذ کند، کلیه‌ی اطلاعات داخل گوشی، طوری پاک می‌شوند که هرگز قابل بازگذشت نباشند.

این گوشی همچنین دارای دو درگاه سیم‌کارت است تا کاربر بتواند سیم‌کارت شخصی خود را در کنار سیم‌کارت دولتی داخل گوشی قرار دهد.

کلیه‌ی اطلاعات ذخیره شده در این گوشی بطور کامل رمزگذاری می‌شوند. بلک‌بری قرار است از جدیدترین نسخه‌ی پلتفرم شبکه‌ی امن خود در این گوشی استفاده کند.

گوشی مذکور قرار است در یک رنگ به همراه باتری اضافی و گیرنده‌ی ماهواره‌ای تولید شود. برای موقعیت یابی دقیق، از نوع خاصی GPS استفاده خواهد شد تا موقعیت کاربر به دقیق‌ترین شکل ممکن دریافت و مخابره شود.

منبع POPSCI

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید