انتشار گوگل پلی سرویس 6.4 با APIهای جدید

گوگل با انتشار نسخه‌ی ۶.۵ گوگل‌پلی سرویس درصدد تسهیل توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها و برطرف کردن مشکلاتی است که در نسخه‌ی ۶ وجود داشت. بروزرسانی جدید امکان تغییرات و بهینه‌سازی استفاده از سرویس‌هایی چون گوگل‌درایو، گوگل‌مپس، گوگل والت را در برداشته و توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها برمبنای بستر گوگل‌فیت را نیز ساده‌تر می‌کند.

 با بروزرسانی گوگل‌پلی سرویس به نسخه‌ی ۶.۵، توسعه‌دهندگان می‌توانند گوگل‌درایو را با بهره‌گیری از دستورات دقیق‌تری کنترل کنند. از جمله‌ی این موارد می‌توان به مدیریت بهتر آپلود اطلاعات با توجه به وضعیت باتری و همچنین شبکه‌ی ارتباطی بی‌سیم یا دیتا اشاره کرد. برای مثال توسعه‌دهندگان می‌توانند استفاده از گوگل‌درایو را در زمان اتصال به شبکه‌ی دیتای موبایل یا کم‌بودن میزان باتری متوقف کنند.

با استفاده از قابلیت «Lite Mode» در گوگل‌مپس توسعه‌دهندگان می‌توانند قسمتی از نقشه را که می‌تواند بخشی از شهر، یک شهر یا موارد دیگر باشد، در اپلیکیشن‌های خود مورد استفاده قرار دهد. علی‌رغم محدودیت جغرافیایی نقشه در داخل اپلیکیشن، همچنان امکاناتی که گوگل‌مپس در اختیار کاربران قرار می‌دهد، در این قالب نیز در دسترس است.

گوگل همچنین با API گوگل والت را با اضافه کردن کلید Donate with Google همراه کرده است. علاوه بر موارد ذکر شده گوگل در حال اعمال فشار روی توسعه‌دهندگان برای استفاده از گوگل‌فیت در اپلیکیشن‌های حوزه سلامتی است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات