سهام داران نوکیا قبول کردند تا این شرکت به مبلغ 7.2 میلیارد دلار به مایکروسافت فروخته شود

سهام داران نوکیا قبول کردند تا این شرکت به مبلغ 7.2 میلیارد دلار به مایکروسافت فروخته شود

بالاخره این قرارداد رسمی است؛ از چند ماه پیش بحث توافق اولیه مایکروسافت با نوکیا بر سر تصاحب بخش سرویس‌ها و ابزارهای این شرکت که شامل بخش موبایل نوکیا نیز می‌شود، مطرح گردید و همانطور که امروز در زومیت خواندید، جلسه نهایی برای تصمیم گیری در این باره نیز امروز با حضور سهام داران نوکیا برگزار گردید و نهایتا 99.7 درصد از آن‌ها موافقت خود را با واگذاری شرکت به مایکروسافت آن هم با مبلغ نه چندان زیاد 7.2 میلیارد دلاری اعلام نمودند.

براساس گزارش فایننشان تایمز، 99.7 درصد از سهامدارن شرکت کرده در جلسه عمومی نوکیا در هلسینکی، رای موافق خود را برای واگذاری نوکیا به مایکروسافت اعلام نمودند. مبلغ قرار داد واگذاری نوکیا به مایکروسافت 7.2 میلیارد دلار است. (برای مقایسه شاید جالب باشد که یاددآوری کنیم، مایکروسافت سرویس اسکایپ را با قیمت حدود 8 میلیارد دلار تصاحب کرد.)

سهام داران حاضر در این جلسه حدود چهار پنجم از کل سهم نوکیا را در اختیار داشته‌اند و تعداد بسیار محدودی از آن‌ها از فروش شرکت، به شدت ناراحت شده، اما باقی موافق فروش شرکت بوده‌اند.

توافقات اولیه مایکروسافت و نوکیا در نمایشگاه MWC که در ماه فوریه برگزار شد، رسما کلید خورد؛ گفته می‌شود بیش از 50 جلسه برای رسیدن به توافقات نهایی بین دو طرف قرار داد، برگزار شده است.

به این ترتیب رفته رفته عملیات انتقال نوکیا به مایکروسافت و پرداخت وجه قرارداد بین آن‌ها انجام می‌شود تا ردموندی‌ها به یک تولید کننده بزرگ تلفن همراه بدل شوند.

به نظر شما آینده محصولات سری لومیا و تلفن‌های هوشمند نوکیا به کجا ختم خواهد شد؟ آیا این تصمیم دو شرکت فنلاندی و امریکایی، موجب بهبود وضعیت ویندوز فون خواهد شد؟


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید