تلویزیون تماشا نکنید. تلویزیون ها هر ساعت 22 دقیقه از عمر شما کم می کنند

تحقیقات جدید نشان می دهد که مشاهده تلویزیون، یکی از دلایل کوتاه شدن عمر است. این تحقیقات نشان می دهند ضرر تماشای یک ساعت تلویزیون از دو عدد سیگار بیشتر است. بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که ساعت های زیادی را پای تلویزیون می گذارنید، بهتر است وقت را تلف نکنید و تا دیر نشده عادت خود را ترک کنید. در ادامه توصیه هایی برای ترک این عادت عنوان شده است.

دانشگاه Queensland طی تحقیقاتی به این نتیجه رسیده که افرادی که به طور متوسط 6 ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند، 5 سال کمتر از افرادی که تلویزیون نمی بینند، عمر می کنند.

ظاهرا این مشکل کم شدن عمر از سن 25 سالگی آغاز می شود.

گروه تحقیقاتی دیگری با این نتیجه مخالفت کرده و اعلام کرده اند که مشکل دیدن یا ندیدن تلویزیون نیست. مسئله نشستن و ثابت بودن وضعیت بدن است که باعث کاهش عمر انسان می شود. این گروه معتقدند کم تحرکی و چاقی دلیل اصلی کم شدن عمر این افراد است. چه این کم تحرکی به دلیل مشاهده تلویزیون باشد چه صحبت با تلفن.

علت کم شدن عمر هر چه باشد، بهتر است برای حفظ سلامتی خود روزانه چندین ساعت پای دستگاه تلویزیون خود، به تماشای برنامه ها ننشینید و حین تماشای تلویزیون کار های خود را نیز انجام دهید و یا بین برنامه ها کمی راه بروید تا از ساکن شدن حالت بدن جلوگیری کنید.

منبع: DigitalTrends

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات