مایکروسافت 1 میلیارد دلار بابت قراداد ویندوز 7 به نوکیا پرداخت می کند

پس از اعلام همکاری نوکیا و مایکروسافت در راستای استفاده سیستم عامل ویندوز 7 موبایل در تلفن های هوشمند نوکیا، گزارش و صحبت های بسیاری در رابطه با دلایل انتخاب ویندوز 7 توسط نوکیا بیان شد. برخی معتقد بودند نوکیا تنها سعی دارد به مایکروسافت کمک کند تا سهم بازار بیشتری داشته باشد ولی به نظر می رسد قرارداد این دو شرکت فراتر از آن است و نوکیا دلایل محکم تری برای انتخاب Windows Phone 7 به جای Android گوگل دارد.

امروز Bloomberg گزارش داد که مایکروسافت بیش از یک میلیارد دلار برای توسعه و گسترش ویندوز 7 موبایل (Windows Phone 7) به نوکیا پرداخت می کند. البته نوکیا بابت هر گوشی فروخته شده با سیستم عامل WP7 مبلغی به مایکروسافت پرداخت خواهد کرد.

هنوز قراداد فی مابین مایکروسافت و نوکیا نهایی نشده است ولی در مراحل پایانی است. این قرارداد همکاری برای هر دو شرکت مفید خواهد بود. این دوشرکت به کمک یکدیگر سعی به رقابت با رقبای قدرتمندی مانند اپل و گوگل را دارند.

سهم بازار نوکیا از یک ماه پیش یعنی پس از اعلام همکاری با مایکروسافت و توافق بر استفاده از سیستم عامل ویندوز 7 موبایل، حدود 26 درصد کاهش یافته است. در حال حاضر WP7 سهم بسیاری کمی در بازار تلفن های هوشمند دارد.

پرداخت بیش از یک میلارد دلار، باعث شده نوکیا به جای سیستم عامل اندروید گوگل، ویندوز 7 موبایل مایکروسافت را انتخاب کند. البته نوکیا پیش تر اعلام کرده بود یکی از دلایل انتخاب ویندوز 7 موبایل تعداد کم تلفن های هوشمند مجهز به WP7 است که باعث می شود تلفن های هوشمند نوکیا متمایز باشند.

منبع: Business Week

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید