رفع مشكلات گوشی های Blackberry

بیشتر مشکلات گوشی های بلک بری فقط با در آوردن باطری برای مدت 30 تا60ثانیه یا آزاد کردن مقداری فضا در حافظه موقت حل می شوند. شما باید غالبا (1 بار در هفته) باطری گوشی را بیران بیاورید و با پاک کردن فایل های بی استفاده و کش اینترنت کمی فضا در اختیار بلک بری خود قرار دهید. در اینجا تعدادی از مشکلات بلک بری که اکثر کاربران برای حل کردن آنها دچار مشکل می شوند بیان شده و روش هایی برای رفع آنها ارائه شده است،پس لطفا ادامه مطلب را مشاهده بفرمایید.

بلک بری داغ می شود

ممکنه بلک بری شما داغ/گرم شود  ویا دمای آن کمی بالا برد، کاربران Blackberry Torch 9800 بیشتر از بقیه با این مشکل رابرو هستند، دلیل این امر اکثر نرم افزار هایی هست که در گوشی شما باز هستند و ممکن است شما ندانید.

دلیل دیگر این است که شما دائما از انواع کانکشن گوشی خود استفاده می کنید(مثل GPS-Loopt-برنامه آب و هوا موزیک استریمینگ و ...) که باعث میشود گوشی شما داغ شده و باطری خیلی سریع تمام شود.

برای اینکه ببینید چه نرم افزار هایی در حال اجرا هستند به Options > Device Application Management رفته و یا اینکه دکمه منو که در طرف چپ ترک پد هست را نگه دارید تا تمام برنامه های در حال اجرا را به شما نشان دهد،برنامه های ناخواسته را باز کنید و با فشردن دکمه منو در لیستی که باز می شوند گزینه آخر که خارج از برنامه هست را انتخاب کنید.

صفحه بلک بری قفل می شود

این اتفاق ممکن است برای هر بلک بریی پیش بیاد - زمانی که گوشی در برنامه ای گیر می کند برای حل این مشکل 2 راه وجود دارد، گوشی را با فشردن هم زمان Alt+Cap+Delete سافت ریست کنید و اگر این تکنیک جواب نداد شما باید گوشی را هارد ریست کنید که با فشردن دکمه ریست گوشی - که باید در زیر گوشی پشت کاور باطری باشد- این کار انجام می شود،لازم است بدانید شما هیچ گونه اطلاعاتی در هیچ کدام از این روش ها از دست نمی دهید.

Call Log و پیام های شما پاک شدند!

اگر شما متوجه شده اید که Call Log و پیام های گوشی شما بدون دلیل خاصی پاک می شوند، بدانید که گوشی شما پر از عکس،زنگ گوشی،بازی و ... است.

زمانی که این اتفاق برای گوشی بیافتد، تماس ها و پیام های قدیمی شما پاک می شوند. برای اینکه مقدار فضای باقی مانده برای گوشی خود را ببینید Options > Status بروید، شما می توانید به سادگی با پاک کردن فایل های غیرلازم  این مشکل را حل کنید.

بلک بری ایمیل ها را ارسال/دریافت نمی کند!

مشکل ایمیل بلک بری می تواند ناشی از GPRS شما باشد،اولین کاری که باید انجام دهید سافت ریست است و اگر جواب نداد هارد ریست-روش های ریست را در بالا مشاهده کنید.

بعد از آن میزان آنتن دهی گوشی خود را چک کنید(باید GPRS را ببینید) اگر شما  قادر باشید زنگ بزنید و صفحات وب را مرور کنید، شبکه GSM شما سالم است.

مشکل بلوتوث

اگه شما برای فرستاندن عکس،موزیک و فایل های دیگر از دستگاه های دیگری(مثلا سونی اریکسون-نوکیا و ...) به بلک بری خودت دچار مشکل شدید، به این دلیل است که بلک بری برای دریافت فایل ها توسط دستگاه های دیگر روش های خاص خودش را دارد.
برای انتقال فایل ها توسط بلوتوث به بلک بری خود مراحل زیر را طی کنید.

دستگاه مورد نظر خودت را با بلک بری Pair کنید - آن را به گوشی خود اضافه کنید. 

فایلی که می خواید به بلک بری بفرستید را انتخاب کنید.

در بلک بری فولدر Media را باز کنید و دکمه منو را بزنید. پس از آن گزینه BB Logos را انتخاب کنید. بعد از آن شما گزینه ای با نام receive using Bluetooth از گوشی دیگر فایل خود را به بلک بری که به آن  متصل هستید بفرستید،بلک بری از شما میپرسد که آیا فایل را دریافت کنم؟و شما باید قبول کنید تا فایل دریافت شود.

مشکل سینک کردن!

اگه شما با سینک کردن گوشی خود با نرم افزار Outlook-calander-contacts ویندوز مشکل دارید مراحل زیر را طی کنید.

روی Reset Settings’ در Organizer گوشیتون کلیک کنید،این کار باعث میشه تنظیمات تقویم-آدرس بوک- Memo pad , task شما به حالت پیش فرض کارخانه برگردد.

حالا شما باید تقویم-آدرس بوک و Memo Pad خود را با کلیک روی Configure Setting’ تنظیم کنید.

بعد از اتمام کار شما می توانید بلک بری خود را با outlook یا هر برنامه دیگری سینک کنید.

ترک پد بلک بری از کار افتاده؟!

 این مشکل در Blackberry 8520 و چند بلک بری دیگر بدون هیچ دلیلی اتفاق می افتد،برای حل این مشکل شما باید فریمور گوشی را آپدیت کنید،سپس با در آوردن باطری، مشکل شما حل می شود.

به یاد داشته باشید که گوشی شما هنگام در آوردن باطری باید روشن باشد،بهتر است 30تا60 ثانیه بعد باطری را مجددا داخل گوشی بگذارید.

مشکل همسان سازی!

مشکل دیگری که بعد از سینک کردن ممکن است اتفاق بیافتد این است که ایمیل هایی که از بلک بری پاک کردید باز هم سر جای قبل خود باشند, سایت بلک بری راهنمای کاملی برای حل این مشکل ارائه کرده که می توانید از این لینک آن را مشاهده کنید.

ترک بال شما از کار افتاده!

این اتفاق بیشتر برای دستگاه های قدیمی میافتد،اگر ترک بال گوشی شما از کار افتاده به احتمال زیاد به دلیل این است که خاک گرفته است! شما می توانید با برگرداندن گوشی روی یک گردگیر و حرک دادن آن به چهار طرف توپ ترک بال خودت را تمیز کنید، هرچند که می توانید

ترک بال قدیمی خودتان را تعویض کنید.

نور صفحه کلید یا نمایشگر شما با تاخیر واکنش نشان میدهند!

با توجه به مدل گوشی خود به Options/Preferences رفته و گزینه Screen/ Keyboard را انتخاب کنید،جایی که شما می توانید تنظیمات صفحه کلید خود را انجام دهید، این کار باید تاخیر صفحه نمایش شما را بیشتر کند.

نرم افزار رایگانی برای تنظیمات نور گوشی بلک بری وجود دارد که کامل تر نرم افزار خود گوشی است،این نرم افزار را می توانید از اینجا دانلود کنید.

این ها مشکلاتی بودن که بیشتر کاربران بلک بری با آنها رابرا می شوند،اگر مشکل دیگری دارید در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید .

منبع: martik-scorp.blogspot

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید