مایکروسافت، کینکت مخصوص ویندوز را عرضه می کند

مایکروسافت تصمیم به ساخت دستگاه کینکت مخصوص PC دارد. کینکت اولین بار به عنوان یک کنترلر برای دستگاه های ایکس باکس عرضه شد تا کاربران بتوانند به جای استفاده از گیم پد، از حرکات بدن برای هدایت بازی استفاده کنند. ولی اگر این کنترلر برای کامپیوتر های خانگی نیز عرضه شود، برنامه های جذابی را می توان با آن اجرا کرد. در ادامه اطلاعات کاملتر در مورد زمان عرضه و امکانات کینکت PC مشاهده خواهبد کرد.

مایکروسافت اخیرا ویدئویی عرضه کرد که در آن نحوه کنترل نرم افزار و بازی های مختلف توسط کینکت را نمایش داده است. بازی نواختن آلات مختلف موسیقی با استفاده از حرکت دست، یا خنثی کردن بمب توسط روباتی که حرکات آن با استفاده از حرکات بدن شما کنترل می شود از مواردی بودند که در این ویدئوی اجرا شدند. 

در ابتدای سال 2011 نیز، مایکروسافت یک کیت توسعه نرم افزاری عرضه کرد. تولید کنندگان نرم افزار با استفاده از آن می توانند برنامه های مختلفی را برای سیستم عامل ویندوز تهیه کنند که کنترل آنها با استفاده از کینکت انجام می شود. کینکتی که مایکروسافت قرار است برای کامپیوتر ها عرضه کند، ویژگی هایی دارد که آن را برای استفاده کاربران کامپیوتر های خانگی مناسب تر می کند.

مدیر عمومی کینکت های ویندوز آقای Craig Eiser اعلام کرده:

[blockquote class="default"]کینکت های ویندوزی قادرند حرکات را از فاصله کم یعنی 50 سانتیمتری تشخیص دهند تا کاربرانی که قرار است از آنها به عنوان کنترلر PC استفاده کنند، بتوانند با فاصله کمی از دستگاه مانیتور خود قرار بگیرند.[/blockquote]

این محصول سال 2012 وارد بازار جهانی خواهد شد.

نظر شما در  این محصول جدید مایکروسافت چیست؟ آیا این محصول می تواند بی تحرکی علاقه مندان به بازی را کم کند؟

منبع: PCworld

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید