تماشا کنید: ویدیویی ثبت شده با پهپاد از تجمع ۷۰ کوسه در آب‌های ساحلی استرالیا

تماشا کنید: ویدیویی ثبت شده با پهپاد از تجمع ۷۰ کوسه در آب‌های ساحلی استرالیا

پهپاد را باید یکی از دستاوردهای دنیای فناوری و نظامی بدانیم که این روزها شاهد گسترش ابعاد استفاده از آن در کاربردهای روزمره نظیر فیلمبرداری هستیم. اخیرا ویدیویی در فضای اینترنت منتشر شده که تجمع بیش از ۷۰ کوسه را حول تکه‌ای از گوشت یک وال در سواحل استرالیا نشان می‌دهد که با استفاده از پهپاد تصویربرداری شده است. با زومیت همراه باشید.

شاید در سال‌های گذشته واژه‌ی پهپاد را بیشتر در بخش‌های مختلفی خبری در مورد کاربرد این وسیله‌ی پروازی در کاربردهای نظامی می‌شنیدیم، اما پررنگ‌تر شدن فناوری در زندگی روزمره و گسترش ریشه‌های آن در بسیاری از علوم و فنون باعث شده تا شاهد استفاده از این وسایل پروازی در کاربردهای روزمره باشیم. یکی از مزایایی که استفاده از پهپادها به ارمغان آورده، کاربرد این وسایل پروازی برای ثبت تصاویر ویدیویی است. اخیرا ویدیویی در فضای اینترنت منتشر شده که هجوم بیش از ۷۰ کوسه را برای بلعیدن تکه‌ای از گوشت یک نهنگ در آب‌های ساحلی استرالیا نمایش می‌دهد.

تصاویر ویدیویی در زمان بازدید شماری از توریست‌ها در نزدیکی جزیزه‌ی Dirk Hartog در ناحیه‌ی غربی سواحل استرالیا ثبت شده است. ویدیوی منتشر شده حاصل ترکیب ویدیو‌هایی است که با استفاده از گوشی‌های هوشمند و پهپاد ثبت شده است. این ویدیو توسط شرکتی توریستی با عنوان Eco Albrolhos تدوین شده که تورهای دریایی این چنینی را با استفاده از قایق‌های خود برای توریست‌ها ترتیب می‌دهد. کمپانی مورد نظر پس از انتشار ویدیو در حساب کاربری خود شاهد این موضوع بوده که ویدیوی مورد نظر بیش از ۲ میلیون بار بازدید شده است.

با توجه به صاف بودن آب و نور مناسب، تصاویر بسیار خارق‌العاده‌ای ثبت شده که بسیار حیرت انگیز است. وزارت پارک‌ها و حیات وحش استرالیا نام ساحل مورد نظر را، خلیج کوسه‌ها گذاشته که چندان هم بیراه نیست. خلیج کوسه‌ها میزبان بیش از ۲۸ نوع کوسه و بیش از ۶ نوع سفره ماهی است که ترکیب آن با آب‌های زلال این منطقه امکان مشاهده‌ی جانوران را به خوبی فراهم می‌کند. در ادامه می‌توانید ویدیوی مورد نظر را مشاهده کنید.

دانلود ویدیو

منبع iflscience
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده