تماشا کنید: 3D Robotics پهپاد Solo را با قابلیت‌های پیشرفته‌‌تر رونمایی کرد

تماشا کنید: 3D Robotics پهپاد Solo را با قابلیت‌های پیشرفته‌‌تر رونمایی کرد

یکی از حوزه‌های فناوری که در سال‌های اخیر رونق خاصی گرفته، طراحی و تولید انواع پهپادها است؛ نمایشگاه CES 2016 را باید شاهدی بر این ادعا خواند. 3D Robotics یکی از کمپانی‌هایی است که محصول جدیدی را در لاس وگاس رونمایی نکرد، اما اضافه شدن ویژگی‌ها و قابلیت‌های نرم‌افزاری جدید به پهپاد پرچمدار این کمپانی که Solo نام دارد، این محصول را جذاب‌تر از پیش کرده است.

3D Robotics را باید یکی از بهترین کمپانی‌هایی خواند که پهپادهای با کیفیتی را روانه‌ی بازار می‌کند. یکی از محصولات این کمپانی Solo نام دارد. هرچند تری دی روباتیکس در جریان نمایشگاه CES 2016 محصول جدیدی را روانه‌ی بازار نکرد، اما پهپاد پرچمدار خود را با قابلیت‌های نرم‌افزاری و امکانات جدید به نمایش گذاشته بود که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کرد.

یکی از جالب‌ترین ماژول‌های سخت‌افزاری اضافه شده به این پهپاد، یک چتر چند بار مصرف است. زمانی که سنسور‌های پهپاد احساس کنند که این پرنده با سرعت غیرعادی در حال حرکت به سمت زمین است، وارد عمل شده و چتر را باز می‌کنند. این چتر ۲۵۰ گرم به وزن پهپاد اضافه می‌کند که به معنای از دست دادن دو تا سه دقیقه از عمرباتری این پهپاد است. اما به نظر می‌رسد اضافه شدن این چتر بسیار کاربردی است؛ چراکه به طور حتم می‌تواند در لحظات بحرانی از سقوط پهپاد و آسیب‌های احتمالی وارد شده به آن پیشگیری کند.

drone int b5ea7

یکی دیگر از ماژول‌های کاربردی اضافه شده به این پهپاد، دوربین ۳۶۰ درجه محصول کداک است. همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، در قسمت بالا و پایین این پهپاد یک دوربین ۳۶۰ درجه کروی قرار می‌گیرد. نرم‌افزار توسعه یافته برای این پهپاد بصورت خودکار ویدیو‌های ثبت شده را ویرایش کرده و دو تصویر ثبت شده را در کنار همدیگر قرار می‌دهد تا در نتیجه یک ویدیوی ۳۶۰ درجه تشکیل شود. ویدیو‌های تولید شده توسط این پهپاد در هدست‌های واقعیت مجازی بسیار جالب توجه به نظر خواهند رسید. انتظار می‌رود این پهپاد با اضافه شدن این ماژول‌ها در سال جاری میلادی به فروش برسد.

در مورد قابلیت‌های نرم افزاری نیز باید به این موضوع اشاره کرد که این پهپاد یکی از بهترین نمونه‌های موجود در بازار از نظر پرواز هوشمند است. در جریان CES 2016 نیز قابلیت‌های جدید اضافه شده به این پهپاد معرفی شد. امکان نرم‌افزاری جدید اضافه شده Multi-Point Cable Cam نام دارد. با استفاده از ین قابلیت می‌توان در مسیر حرکت دوربین نقطه‌هایی را مشخص کرد که در آن نقطه‌ها دوربین با حرکات متفاوت و فوکوس روی یک نقطه‌ی خاص، صحنه‌های بسیار دیدنی را رقم می‌زند. نرم افزار این پهپاد به گونه‌ای طراحی شده که تصاویر را بصورت خودکار ذخیره می‌کند و از این‌رو در صورت بستن اپلیکیشن دیگر نباید نگران از دست رفتن تصاویر باشیم. 3D Robotics اعلام کرده که این اپلیکیشن را در یک یا دو ماه آینده منتشر خواهد کرد.

لینک دانلود

دومین قابلیت نرم‌افزاری اضافه شده به پهپاد سولو، Free Look نام دارد. با استفاده از این قابلیت کنترل و چرخش دوربین پهپاد از حرکات این پرنده تفکیک می‌شود. به بیان بهتر می‌توان دوربین را فارغ از حرکات پهپاد کنترل کرد. در این حالت می‌توان دوربین پهپاد را با وجود حرکت پهپاد به سمتی دیگر، روی یک سوژه‌ی خاص قفل کرد. همچنین امکان کادربندی، حفظ فاصله از سوژه، تعیین ارتفاع مشخص و حتی زاویه‌ی فیلم‌برداری نیز وجود دارد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده