تماشا کنید: مکان انفجار بمب های اتمی از ۱۹۴۵ تا امروز

یک‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۳
مطالعه 1 دقیقه
آمریکا در روزها ۶ و ۹ آگوست ۱۹۴۵ دو بمب اتمی را با بهانه‌ی پایان دادن به جنگ جهانی دوم در دو شهر هیروشیما و ناکازاکی منفجر کرد که طی آن قدرت مرگبار این سلاح قدرتمند مشخص شد. در ادامه ویدیویی کوتاه از مکان تمام انفجارهای اتمی صورت گرفته از سال ۱۹۴۵ تا امروز به تصویر کشیده شده تا قدرت این سلاح بی رحم به خوبی نمایان شود.
تبلیغات

در رقابت برای دست یافتن به بمب اتمی که به نوعی برنده‌ی دومین جنگ جهانی را مشخص می‌کرد، دانشمندان آلمانی با وجود افرادی نظیر هایزنبرگ نتوانستند از تیم در حال کار در پروژه‌ی منهتن پیشی بگیرند. آمریکایی‌ها که تحت پروژه‌ی سری منهتن در حال ساخت بمب اتمی بودند، موفق شدند اولین نمونه از بمب خود را که ترینیتی نام داشت آزمایش کرده و جهانیان را با یک سلاح مرگبار آشنا کنند. اما این همه‌ی ماجرا نبود؛ چراکه آمریکایی‌ها تصمیم گرفته بودند تا پایان مرگباری را برای جنگ دوم جهاین رقم بزنند و قربانیان آن مردم بی‌گناه دو شهر هیروشیما و ناکازاکی بودند.

هرچند پس از انفجار سومین بمب اتمی که در واقع دومین استفاده‌ از بمب اتمی بر علیه انسان بود، دیگر شاهد استفاده از این نوع سلاح در میدان‌های نبرد نیستیم، اما بارها دول مختلف برای نمایش قدرت، چنین بمب‌هایی را بصورت آزمایشی منفجر کرده‌اند.

در ویدیوی ۱۳ دقیقه‌ای زیر می‌توانیدمکان همه‌ی انفجارهای اتمی صورت گرفته از سال ۱۹۴۵ تاکنون را مشاهده کنید.

لینک دانلود

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات