تماشا کنید: ساخت پهپادی با قابلیت بال زدن همچون پرنده

تماشا کنید: ساخت پهپادی با قابلیت بال زدن همچون پرنده

با مطرح شدن نام پهپاد اولین تصویر ذهنی که شکل ‌می‌گیرد، پرندگانی با چهار بازو است. اما متخصصان در دانشگاه مریلند پهپادی را طراحی کرده‌اند که همچون پرندگان قادر به پر زدن است.

محبوبیت پهپاد‌ها در کنار کاربرد این ابزار‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند، اما شکل ظاهری اغلب این پرندگان ساخت دست بشر یکسان است. استفاده از چهار بازو که هر یک از وجود یک موتور بهره می‌برند، شکل غالب پهپادهایی است که امروزه در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. البته پهپادهایی که از جثه‌ی بزرگ‌تری بهره‌ می‌برند شبیه به هواپیماهای معمول است. هرچند شکل هوایپماها و پهپادهای مورد اشاره تا حدودی شبیه به پرندگان است، اما از نظر زیبایی نمی‌توان هوایپماها را با پرندگان مقایسه کرد. شماری از متخصصان در دانشگاه مریلند موفق به طراحی و تولید پهپاد جدیدی شده‌اند که شبیه به پرندگان با حرکت بال‌ها حرکت می‌کند.

این پهپاد که Raven V‌ نام دارد، یک پهپاد با قابلیت بال زدن است. برای واکنش سریع و همچنین بالا بردن سرعت، ملخ کوچکی نیز در این پهپاد در نظر گرفته شده است. Raven V از وجود یک دوربین نیز بهره می‌برد که زیبایی ظاهری پرواز را با تصاویر ضبط شده همراه می‌کند. احتمالا در آینده شاهد به کارگرفتن این پهپاد در ارتش آمریکا خواهیم بود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده