مصطفی محمدی

مصطفی محمدی

،
درباره من:
  • نظر

   من خیلی گربه دوست دارم، چندین بار قصد کردم یکی نگهداری کنم. اما همه کسایی که گربه داشتن رو که پرس و جو کردم متوجه شدم خیلی حیوون زیبا و بامزه ای ه ولی در عین حال خودخواه و بی وفاست.

  • نظر

   «یک بانوی چینی»
   واژه بانو، یه لقب احترام آمیزه، نسبت دادن القاب و عناوین احترام آمیز و یا تحقیر آمیز با اصول خبری نویسی و مقاله نویسی سازگار نیست، دکتر، مهندس، جناب آقای و...

  • نظر

   @MostafaMohammadi
   آخه چه جور شرکتی پول میده که ناچ تمام تصاویر iPhone XS تو اینترنت رو فوتوشاپ کنن؟ چه جور شرکتی یه کیبورد با تکنولوژی سالها قبل که همه شرکت ها دارن ازش استفاده می کنن رو با یه اسم جدید به عنوان تکنولوژی جدید بازاریابی میکنه؟

  • نظر

   اپل اینقدر از این بزرگنمایی ها کرده که اگر کل وب سایت اش رو پاک کنه هم کمه، اصولا یکی از دلیی که اپل از ارائه مشخصات فنی دقیق محصولات اش تفره میره اینه که بااستفاده از تبلیغات مخاطب غیر فنی رو فریب بده.

  • نظر

   حالا ایشون داره میگه سروری که بهش حمله شده Availability Zone بوده، که نشون میده ابرآوران یا اصولا نمیدونه Availability Zone چیه، یا به خیال باطل اش داره به کسایی توضیح میده که در این حوزه دانش کافی ندارند، چون توی این معماری همه سرورهایی که در دسترس مصرف کننده هستند و دارن سرویس میدن Availability Zone اند! مگر سرورهایی که از داده های پشتیبان می گیرن و اصولا در دسترس مصرف کننده نیستند! که کسی بتونه از بیرون شرکت بهش حمله کنه، این سرورها وظیفه شون همون تضمین حداقل 7 روزه است که میگه، اگه حتی شما خودت داده ات رو از عمد پاک کنی، من موظف هستم 7 روز نگه اش دارم. این زمان در نسخه رایگان دراپ باکس 60 روزه! در نسخه پولی اش اگر اشتباه نکنم 180 روزه! که به نظر میرسه در ابرآوران صفر روزه، چون داده دقیقا همون روزی که حمله شده از بین رفته.
   حالا میریم جلوتر و از توی حرفهای خود ابرآروان داستان رو می فهمیم، جایی که میگه:
   «قرار است ریجن بزرگی به نام «تهران بزرگ» شامل سه Availability Zone در ناحیه مرکزی و غرب و شرق تهران و همچنین تبریز و اصفهان راه‌اندازی شود. این مراکز با ایجاد ارتباط بیشتر، به مشتریان کمک می‌کند معماری ابرزی را بهتر و پایدارتر تجربه کنند.»
   تازه می فهمیم که اصولا قبل از این حمله، خبری از Availability Zone نبوده و یک معماری سنتی نامشخص بوده و تازه می خوان این موضوع رو پیاده کنن. یعنی به زبون ساده تر، تا قبل از حمله برداشته بودن با یک هارد، به خیال خودشون Raid 6 پیاده سازی کرده بودن! و الان دارن ادعای خلاف واقع می کنن که ما Availability Zone داشتیم و...

  • نظر

   گرچه خیلی سخته این مقاله رو بدون حالت تهوع خوند، ولی موفق شدم بدون اینکه از سطل زباله استفاده کنم، تا انتها بخونم اش. اوج کم دانشی و یا شاید هم وقاحت ابرآوران اونجا نمود پیدا می کنه که میگه:
   «سطح نگه‌داشت استوریج‌ها متفاوت است. آن استوریج که تحت‌تأثیر حمله قرار گرفت، «بلاک استوریج» نام دارد که سطح پایداری اطلاعات در آن در حد یک Availability Zone است؛ درنتیجه اگر این نقطه آسیب ببیند، تمام دیتا از دست می‌رود.»

   اولا بگم که Availability Zone یه سطح پایداری نیست، به زبون ساده، شما یه سرور داری که داره یه سرویس مهمی ارائه میده، این سرور ممکنه به هر دلیلی از دسترس خارج بشه، از تامین برق، خنک کنندگی گرفته، تا آپدیت و هک. برای اینکه بتونی تعهد ات رو به مشتری انجام بدی شما چند سرور عین این سرور، ایجاد می کنی، که حداقل استاندارد اش 3 تا است، یه مفهومی مشابه Raid 6 که اگر 2 تا درایو همزمان Fail بشن شما همچنان داده خودتون رو دارین.
   یعنی اگر یه دونه Availability Zone که هیچی، دو تا Availability Zone همزمان تحت حمله قرار بگیره و متخصصها به هر دلیلی نتونن رفع کنن، شما طبق استاندارد باز هم حداقل یه Availability Zone دیگه دارین و سرویس دهی شما بدون وقفه، البته با پالیسی های سختگیرانه (که این پالیسی های سختگیرانه موقتی و تا انتهای رفع مشکل هست) ادامه پیدا می کنه.

  • نظر

   @Beautiful Mind
   این امید دانا که حتی اسم اش هم دروغه یه کلمه راست تو زندگی اش نگفته.

  • نظر

   @Yandex
   دقیقا!
   جمعیت که کم بشه مصرف همه چیز میاد پایین، تولید همه چیز میاد پایین و آلودگی کمتر میشه.
   مخصوصا چین و آمریکا که آلوده کننده ترین ها هستند.

  • نظر

   @ensan777
   ولی یه نفر که هیج درس علمی رو نخونده و کل دانسته هاش عقایدیه که باید کتاب های علمی رو سوزاند می تونه حتی در مورد واکسنی که مربوط به جون آدم هاست نه تنها نظر بده که نظرش رو به 80 میلیون انسان تحمیل کنه!

  • نظر

   @ensan777
   عزیز ما نباید تاوان اعتیاد شما به وب سایت های غیر اخلاقی رو بدیم، خودتون خودتون رو کنترل کنید