عضو تحریریه
جمشید اللهویردی پور

جمشید اللهویردی پور

،
درباره من:
دوست‌دار حیات‌وحش و عاشق جهانگردی هستم. اوقات فراغتم را با مطالعه‌ی کتاب در زمینه‌های ژنتیک، زیست‌فناوری، نجوم، روانشناسی، فلسفه و تکامل می‌گذارنم. همچنین علاقه‌ی زیادی به ساز ارهو (ویلون چینی) دارم.
  • نظر

   @جمشید اللهویردی پور
   @Pouya P
   خواهش میکنم دوست عزیز. نظرات ارزشمند شما باعث هر چه بهتر شدن مقالاتم میشه. تنها هدفم اینه که همه جذب علم و خردورزی بشن مخصوصا روستاهایی های زحمت کشی که دنبال علم و حقیقت هستند :)

  • پست
   جمعه, ۲۳ شهریور ۹۷, ۲۲:۳۰
  • نظر

   مقاله‌ی بسیار خوبی بود

  • نظر

   @parham_12
   وقتی خشکسالی باشه موجودات گیاه خولر میشن یا گوشت خوار!!!!، پاسخ سوالات شما را علم زیست‌شناسی تکاملی و ژنتیک داده است.

  • نظر

   @جمشید اللهویردی پور
   @soroosh
   سلام دوست عزیز. موردی که فرمودید را چک کردم صحیح بودند. پادماده با پادذره فرق داره. لینک های زیر را چک کنید:

   https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D8%AF%D8%B0%D8%B1%D9%87


   https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87

  • نظر

   @فرید کریمی
   سه پاس فرید عزیز :)

  • نظر

   @King Of the North
   ممنونم. امیدوارم مورد پسند شما بوده باشه. نقدی، پیشنهادی بود در خدمتم

  • نظر

   @Pouya P
   ممنونم. امیدوارم مورد پسند شما بوده باشه

  • پست
   دوشنبه, ۱۹ شهریور ۹۷, ۲۲:۳۰
  • نظر

   انسان از اول گوشنخوار نبود، اینو علم ثابت کرده. انسان از زمانی گوشتخوار شد که خشکسالی بخش از زمین رو فراگرفت و انسان خردورز برای بقای خود مجبور شد از حیوانات تغذیه کنه و اینطوری گوشت خواری رواج پیدا کرد. میوه ها و دانه ها تنها منبع غذایی بود. با شروع خشکسالی های پیاپی میمون ها از درختان پایین اومدند و گوشت خوار شدند. نا قبل از کشف آتش انسان خام خوار بود و انسان تنها موحود روی کره زمین بود که غذای خود را می پخت. همین حالا هم انسان تنها موحود روی کره زمین است که شیر دیگر موحودات رو میخوره! دندان ها، دست ها و معده ی انسان هیچ شباهتی یا موجودات گوشت خوار نداره. انسان آنزیم تجزیه کننده گوشت رو نداره، همینطور آنزیم تجزیه کننده شیر را. طبیعت انسان خام خواری، میوه خواری، گیاه خواری است. گیاه خواری فقط به معنای خوردن سبزیجات و کرفس و اینا نیست!! هزاران غذا می توان درست کرد. تعذیه سالم راز سلامتیه، چیزی که سرمایه داری جهان نمی خواد این الگو جا بیافته. دستکاری مقالات علمی و پژوهش های پزشکی یکی از کارهای سرمایه داری است. سود بیشتر تنها دغدغه ی سرمایه داری است براش جان انسان، حیوان و گیاه پشیزی ارزش نداره. انسان آنزیمی برای هضم گوشت و شیر را ندارد. وقتی ما شیر می نوشیم، بدن اسیدی میشه و برای قلیایی کردن ان مجبوره از کلسیم استخوان ها، موها و دندان ها استفاده کنه که به مرور زمان باعث پوکی استخوان میشه. پژوهش ها نشان می دهد یک جهش ژنتیکی باعث شد مغول‌ها بتوانند لاکتوز موجود در شیر اسب ها را هضم کنند. انها با 100 هزار سرباز توانستند ارتش یک میلیون نفری چین را شکست دهند. آنها حتی در روزهای نبرد هم می توانستند شیر اسب را بنوشند و تجدید قوا بکنند. این یک مزیت فوقوالعاده برای آنها در جنگ بود.