عضو تحریریه
ایمان روستا

ایمان روستا

،
درباره من:
عضویت: شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
 1. ایمان روستا
  ایمان روستا | سه شنبه, ۲۷ تیر ساعت ۱۶:۳۶

  @MehraDedSec
  سلام دوست عزیز
  در اقتصاد رقابتی دنیا، پول به تنهایی حلال همه مشکلات نیست. نوکیا در حال حاضر فقط با حق پتنت‌های تکنولوژی‌های موبایل سودی بیشتر از همه شرکت‌های موبایل‌ساز به جز اپل و سامسونگ داره. و اگر بطور کلی نگاه کنیم، نوکیا هنوز هم یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا است. ذخیره پولی نوکیا هم بسیار زیاده. اما در اقتصاد رقابتی، خلاقیت در ترکیب با مدیریت حرف اول رو می‌زنه. نوکیا نتونست در برابر موج نواوری که اپل با عرضه آیفون ایجاد کرد، موافقت کنه. حتی تا چند سال بعد از عرضه آیفون، اپل رو مسخره هم می‌کرد! تغییرات مدیریتی بد هم مزید بر علت شد و نوکیا به سرنوشتی دچار شد که همگان می دونند.

  نوکیا از گذشته تا آینده

  ایمان روستا
  ایمان روستا | یکشنبه, ۱۱ تیر ساعت ۰۹:۱۷

  @soheil ramtin
  سلام دوست عزیز

  پیشنهاد شما بد نیست. اما این مطلب خیلی طولانیه و اجبارا به چند بخش مختلف تقسیم شده. بخش‌های دیگه از این بخش، طولانی‌تر هستند.

  داستان تولد آیفون (بخش نخست)

  ایمان روستا
  ایمان روستا | جمعه, ۲ تیر ساعت ۱۶:۱۰

  @MsuD H

  سلام دوست عزیز

  سیاست همه شرکت‌ها تسلط بر بازار هست، ولی زمانی که این تسلط به انحصار تبدیل بشه برای همه مضر است. بنابراین در کشورهای پیشرفته، قوانین ضدانحصار وجود داره، تا جلوی سواستفاده شرکت‌های بزرگ گرفته بشه. اگر یادتون باشه، حدود ۲۰ سال پیش، مایکروسافت به دلیل سیاست‌های انحصاری هم در اروپا و هم در آمریکا جریمه سنگینی شد. نتیجه سیاست‌های ضدانحصاری مایکروسافت در زمینه مرورگر این بود که تا سالها بازار در کنترل کامل اینترنت اکسپلورر بود، چون موزیلا رو ورشکست کرد. در نتیجه برای سالها، هیچ نوآوری خاصی در زمینه مرورگرها دیده نمیشد.

  اون مشکل گوگله که سرویس‌هاش مجانی. خودش خواسته به این سبک مشتری جمع کنه. پس باید راههای کسب درآمد رو هم پیدا کنه. ولی اگر زیاد بخواد به حریم خصوصی افراد وارد بشه، بشدت ضرر خواهد کرد.

  چرا نباید از اد بلاکر مرورگر کروم خوشحال بود

  ایمان روستا
  ایمان روستا | دوشنبه, ۲۹ خرداد ساعت ۰۹:۱۵

  @ravenheart

  سلام دوست عزیز

  از کامنت کنایه‌آمیز شما بسیار متشکرم! شما حداقل سری به مطالب قبلی من هم می‌زدید و اونها رو هم مطالعه می‌کردید، بعد صحبت‌های کنایه‌آمیز خودتون را در قالب کامنت منتشر می‌کردید. برای مثال، به دو مقاله زیر رجوع کنید و ببینید که من اپل را بسیار خوب میشناسم و نقاط قوتش رو هم بیان میکنم. دو لینک زیر شاهد مدعای من خواهد بود:

  http://www.zoomit.ir/2017/4/20/155310/apple-gpu-giant-leap-in-graphics-for-iphone/

  http://www.zoomit.ir/2017/4/13/155018/most-important-apple-chief-never-heard/


  چگونه بیل و ملیندا گیتس جان ۱۲۲ میلیون نفر را نجات دادند؟

  ایمان روستا
  ایمان روستا | دوشنبه, ۲۹ خرداد ساعت ۰۹:۲۰

  @Elon Musk

  سلام دوست عزیز

  از انتقاد شما سپاسگزارم. اما اگر نگاهی به مقالات پیشین من انداخته بودید، ملاحظه می‌‌کردید که من یک جانبه از اپل انتقاد نمی‌کنم و جنبه‌های مثبت اپل رو هم بیان میکنم. دو لینک زیر شاهد مدعای من خواهند بود:

  http://www.zoomit.ir/2017/4/20/155310/apple-gpu-giant-leap-in-graphics-for-iphone/

  http://www.zoomit.ir/2017/4/13/155018/most-important-apple-chief-never-heard/

  چرا اپل آینده را از دست خواهد داد

  ایمان روستا
  ایمان روستا | شنبه, ۲۷ خرداد ساعت ۲۰:۵۸

  @qzomit

  سلام دوست عزیز

  حداقل به منبع خبر نگاهی مینداختید، بعد انگ زرد بودن به مقاله میزدید. این مقاله از خبرگزاری معتبر بلومبرگ ترجمه شده که معتبرترین خبرگزاری در زمینه امور مالی، اقتصادی و تکنولوژي تو دنیاست. بلومبرگ دارای یک ترمینال است که همه کسانی که در بخش مالی و اقتصادی کار میکنن ازش استفاده میکنن حتی خود مدیران اپل.

  بعلاوه، شما دارید حرف مقاله رو تایید می‌کنید. خلاصه حرف شما اینه که اپل از نظر مالی موفق بوده، که این مقاله هم حرف شما رو تایید میکنه. شما نمودارهای مقاله را نگاه کنید. نمودار سوم به وضوح نشون میده که اپل سودآوردترین شرکت در دنیاست. اما اینجا بحث از نوآوریه، اپل در حال حاضر از نظر نوآوری عقب افتاده. فرصت هم برای اپل زیاد بوده. تقریبا پنج سال از عرضه سیری گذشته، ولی در حا حاضر در مقایسه با گوگل اسیستنت و آمازون الکسا بیشتر به جوک شبیه هست.

  چرا اپل آینده را از دست خواهد داد

  ایمان روستا
  ایمان روستا | جمعه, ۲۶ خرداد ساعت ۱۷:۰۴

  @alirezamsftt
  سلام دوست عزیز

  ۵۰ میلیون تعداد مشترکان پولی اسپاتیفای است. ۱۴۰ میلیون نفر تعداد مشترکان پولی و غیر پولی اسپاتیفای است. در خبری که اشاره کردید، چون اپل میوزیک سرویس مجانی موسیقی نداره، پس تعداد کاربرانش با تعداد کاربران پولی اسپاتیفای مقایسه می‌شود. دلیل آن نیز این است که کاربران پولی نقش عمده‌ای در درآمد یک سرویس استریم دارند.

  تعداد کاربران اسپاتیفای به ۱۴۰ میلیون نفر رسید

  ایمان روستا
  ایمان روستا | جمعه, ۲۶ خرداد ساعت ۱۶:۳۸

  @Black Geek
  سلام دوست عزیز

  تیتر از تشبیه استفاده می‌کنه تا منظور رو برسونه. در یک مقاله تحلیلی، شما باید از این تشبیهات استفاده کنید تا مخاطب مطلب رو بهتر درک کنه. تشبیه «دستبند طلایی» در زبان انگلیسی، معمولا زمانی به کار برده میشه که شما به کسی چیزی می‌دهید که بسیار با ارزشه، اما محدودیت‌های زیادی برای شخص ایجاد می‌کنه.

  در زومیت، هیچگاه مقالات بی ارزش حتی برای نوشتن تایید هم نمی‌شوند، منتشرشدن که جای خود دارد. مقاله از خبرگزاری معتبر بلومبرگ ترجمه شده که یکی از معتبرترین منابع در زمینه اخبار مالی، تجاری و تکنولوژی در دنیا است. حتی بسیاری از اخبار مرتبط با شرکت اپل به صورت انحصاری توسط بلومبرگ و به صورت تایید شده منتشر میشن.


  محصولات اپل؛ دستبندی از جنس طلا

  ایمان روستا
  ایمان روستا | جمعه, ۲۶ خرداد ساعت ۱۶:۴۹

  @ravenheart
  سلام دوست عزیز
  هوم‌پاد محصولی نیست که اونقدر قدرتمند باشه، بتونه به کسی فشار بیاره.
  نکته‌سنجی شما بسیار جالبه. اما اگر کمی بیشتر دقت می‌کردید، متوجه میشدید که هم این مقاله و هم مقاله‌ای که بهش اشاره کردید، هر دو از منابع معتبر ترجمه شدند. در این دو مقاله، نقدهایی به هوم‌پاد شده، که چندان هم بیراه نیست و البته مزیت‌های هوم‌پاد هم بیان ‌شده. به عنوان مثال، در مقاله‌ای که لینکش رو قرار دادید، عنوان شده که هوم‌پاد از نظر کیفیت صدا، بهترین اسپیکر هوشمنده.

  محصولات اپل؛ دستبندی از جنس طلا

  ایمان روستا
  ایمان روستا | جمعه, ۲۶ خرداد ساعت ۱۶:۵۳

  @ Radin
  سلام دوست عزیز

  هر اسپیکر هوشمندی، نیاز به یک پلتفرم هوش مصنوعی داره. و پلتفرم سیری اپل سالها از پلتفرم هوش مصنوعی گوگل و آمازون عقب‌تره. شکی نیست که سیری روزبه‌روز بهبود پیدا میکنه، اما تا رسیدن به گوگل اسیستنت و آمازون الکسا راه درازی در پیش داره.

  محصولات اپل؛ دستبندی از جنس طلا