عضو تحریریه
هومن  شاهینی

هومن شاهینی

،
درباره من:
1
اخبار خودرو | دوشنبه, ۱۲ خرداد ۹۹, ۲۰:۳۰

رنجرور ولار با تیونینگ منهارت رونمایی شد

تیونینگ منهارت مشخصات فنی رنجرور ولار SVAutobiography را ارتقا و این شاسی‌بلند لوکس را به رینگ‌های ۲۳ اینچی ساخت خود مجهز کرده است.

اخبار خودرو | شنبه, ۱۰ خرداد ۹۹, ۱۰:۳۰

جدیدترین پیشرانه ۳ لیتر دیزلی بی‌ ام و معرفی شد

پیشرانه‌ی ۳ لیتری دیزل بی‌ام‌و به‌لطف فناوری هیبریدی، قدرت بیشتر و آلایندگی کمتری دارد. این پیشرانه‌ها در بی‌ام‌و سری ۲ گرن‌گوپه و سری ۷ نیز استفاده خواهند شد.

اخبار خودرو | پنجشنبه, ۸ خرداد ۹۹, ۲۰:۳۰

تولید بی ام و X2 پلاگین هیبرید ۲۰۲۱ آغاز شد

فروش بی‌ام‌و X2 xDrive25e با پیشرانه‌ی هیبریدی و توان ۲۱۷ اسب‌بخار از ژوئیه امسال آغاز می‌شود. باتری این خودروی پلاگین‌هیبرید به‌تنهایی قادر به‌تأمین انرژی موردنیاز برای طی مسافت ۵۷ کیلومتر را دارد.

3
مقالات خودرو | پنجشنبه, ۸ خرداد ۹۹, ۱۲:۳۰

آیا خودروهای برقی به‌اندازه‌ی کافی ایمن هستند؟

آسیب‌دیدن و آتش‌سوزی باتری خودروهای برقی هنگام تصادف و ولتاژ بالایی که این محصولات با آن کار می‌کنند، از نگرانی‌های عمده‌‌ در طراحی این محصولات است.

9
مقالات خودرو | سه شنبه, ۶ خرداد ۹۹, ۲۰:۳۰

مؤثر‌ترین آپشن‌های ایمنی خودرو کدام‌اند؟

تحقیقات جدید نشان داده است کروزکنترل انطباقی و ترمز اضطراری خودکار به‌همراه سامانه‌های هشدار برخورد و انحراف‌ از مسیر، باعث کاهش چشمگیر تصادفات رانندگی در آمریکا شده‌اند.

11
اخبار خودرو | دوشنبه, ۵ خرداد ۹۹, ۲۰:۳۰

فورد F-150 با تیونینگ آرکتیک تراکس معرفی شد

تیونینگ آرکتیک تراکس در پروژه‌ی جدید خود، فورد F-150 را به تایر‌های ۴۴ اینچی و سامانه‌ی تعلیق ارتقا‌یافته مجهز کرده است. این خودرو مناسب مناطق قطبی است.

1
اخبار خودرو | یکشنبه, ۴ خرداد ۹۹, ۲۰:۳۰

با فناوری پیشرانه‌ی مک لارن اسپیدتیل آشنا شوید

شرکت مک لارن جزئیاتی از مهندسی ابرخودرو اسپیدتیل ارائه کرده است. پیشرانه‌ی برقی و باتری به‌کاررفته‌ در این خودرو سوپراسپرت هیبریدی، قوی‌ترین نمونه‌های تولید‌شده‌ در تاریخ هستند.

2
اخبار خودرو | شنبه, ۳ خرداد ۹۹, ۲۰:۳۰

فورد رنجر تاندر 2020 برای بازار اروپا معرفی شد

نسخه‌ای ویژه از پیکاپ اندازه‌متوسط فورد رنجر تاندر ۲۰۲۰ با تریم خاکستری و پیشرانه‌ی دولیتری توربودیزل و قیمت ۳۳ هزار پوند برای بازار اروپا و بریتانیا معرفی شده است. از این خودرو ۴،۵۰۰ دستگاه تولید می‌شود.

1
اخبار خودرو | جمعه, ۲ خرداد ۹۹, ۱۱:۱۰

مرسدس بنز روی توسعه سوخت مصنوعی سرمایه‌گذاری نمی‌کند

شرکت مرسدس بنز معتقد است که فناوری سوخت مصنوعی گزینه‌ا‌ی ماندگار نیست و برای تولید انرژی پاک، صرفا به توسعه‌ی فناوری برقی می‌پردازد.

15
اخبار خودرو | پنجشنبه, ۱ خرداد ۹۹, ۲۰:۳۰

نیسان GT-R50 با قیمت ۱/۱ میلیون دلار وارد عرصه‌ی تولید شد

خودرو اسپرت مشهور نیسان GT-R50 با طراحی ایتال دیزاین، پس ‌از گذشت دو سال از معرفی‌اش، اکنون به ‌مرحله‌ی تولید رسیده است.