عضو تحریریه
مائده حوایی

مائده حوایی

،
درباره من:
وب سایت شخصی: mhavaee.com نویسنده و کارشناس تولید محتوا
کمپانی های مورد علاقه:
اچ تی سی
ایسوس
 1. مائده حوایی
  مائده حوایی | پنجشنبه, ۱۶ آبان ساعت ۰۸:۲۰

  @mohsenHP
  اون کتاب دیگری است. اسم این کتاب فقط یک کلمه است: becoming

  معرفی کتاب «شدن» زندگینامه میشل اوباما، بانوی اول آمریکا

  مائده حوایی
  مائده حوایی | چهار شنبه, ۸ آبان ساعت ۱۱:۴۷

  @peyman57
  دلیل اینکه اینجا در زومیت تقریباً یک ژانر کتاب معرفی میشه این نیست که غرض ورزی وجود داره. بلکه وب‌سایت زومیت بخشی داره با عنوان کسب‌وکار و ما در تلاش هستیم در این بخش کتاب‌های مرتبط را معرفی کنیم. طبیعیه که ژانر مشخصی دنبال میشه. نمی‌دونم چرا اینطور فکر می‌کنید.
  و مساله دیگه اینکه ما در زومیت همه‌ی کامنت‌ها رو به‌دقت می‌خونیم و صدا همیشه می‌رسه.
  موفق باشید.

  معرفی کتاب بازی بی‌نهایت نوشته سایمون سینک

  مائده حوایی
  مائده حوایی | چهار شنبه, ۸ آبان ساعت ۱۱:۴۸

  @محمد اسکندری
  تایید شده و دو تا کامنت از شما اینجا دیده میشه. فقط کمی عجله کردید به نظرم.

  معرفی کتاب بازی بی‌نهایت نوشته سایمون سینک

  مائده حوایی
  مائده حوایی | چهار شنبه, ۸ آبان ساعت ۱۱:۵۰

  @محمد اسکندری
  ممنون از پیشنهادتون. اما ممکنه کسی شبیه شما هم از راه برسه و همین کتاب‌هایی را که شما معرفی کردید، زیر سوال ببره و بگه اصلا به‌درد نمی‌خورن. بهتره به‌جای این حرف، کتاب‌ها را کمی عمیق‌تر بخونیم و به حرف‌های نویسنده‌اش در سخنرانی‌هاش گوش کنیم ببینیم چی می‌خواد بگه و بعد از اون حق انتخاب داریم که کتابی رو بخونیم یا نخونیم. شاید این کتاب و نظیر اون به شما و امثال شما کمکی نکنه (که اون را هم باید کمی دقیق‌تر تحلیل کرد که چرا) ولی این دلیل بر ضعیف بودن کتاب نیست. چون این کتاب هم طرفداران خودش را داره و بسیاری از کتاب‌هایی که ما اینجا معرفی می‌کنیم از بین کتاب‌های پرفروش و پر خواننده انتخاب میشن.

  معرفی کتاب بازی بی‌نهایت نوشته سایمون سینک

  مائده حوایی
  مائده حوایی | چهار شنبه, ۸ آبان ساعت ۱۱:۵۱

  @محمد اسکندری
  مگه ایرانی ها هر روز دارند روزی دو ساعت کتاب می‌خونن که انتظار بره وضعشون بهتر بشه؟ اینکه وضع بهتر نمیشه دلایل متعدد دیگری داره، نه وجود کتاب‌ها.

  معرفی کتاب بازی بی‌نهایت نوشته سایمون سینک

  مائده حوایی
  مائده حوایی | چهار شنبه, ۸ آبان ساعت ۱۱:۵۴

  @sivash emami
  به‌نظرم شستشو شدن ذهن خیلی بستگی به خودمون داره. اینکه چقدر قدرت تحلیل و تفکر داریم و چقدر دقیق میشیم روی مطالب. وقتی آدمی خودش را بسازه و قدرت استقلال رای پیدا کنه، کمتر کتابی می‌تونه او را شسشتوی ذهنی بده. گذشته از اون سطح کتاب‌ها متفاوته و آدم‌ها نیز سطح فکرشون متفاوته. شاید کتابی که از نظر شما به‌درد نمی‌خوره، از نظر شخص دیگری خیلی کمک کننده باشه و واقعا بهش انگیزه بده و کمکش کنه.

  معرفی کتاب بازی بی‌نهایت نوشته سایمون سینک

  مائده حوایی
  مائده حوایی | جمعه, ۲۶ مهر ساعت ۱۹:۴۱

  @Ernesto
  سلام. در مورد این کتاب، همون‌طور که توی مطلب هم نوشتم، زبان اصلی‌اش را می‌تونید از انتشارات جنگل تهیه کنید. اما نسخه اصلی را فکر می‌کنم از سایت آمازون بتونید بخرید. سایت‌هایی فارسی‌زبان هست که از آمازون براتون خرید می‌کنند.

  معرفی کتاب: «با چرا شروع کنید» اثر سایمون سینک

  مائده حوایی
  مائده حوایی | شنبه, ۶ مهر ساعت ۱۲:۴۸
  مائده حوایی
  مائده حوایی | سه شنبه, ۲۶ شهریور ساعت ۰۹:۵۵

  @masoudxil
  دوست عزیز ممنون از نظرتون.
  نگاه ما در بخش معرفی کتاب بیزینسی نیست. هدف ما کمک هرچند اندکی به آگاهی بخشی در زمینه مطالعه کتابه.
  ببینید در زومیت نگاه شخصی و سلیقه ای را وارد مقاله نمی کنیم و صرفا تلاش می کنیم کتاب هایی را که به نظر عموم خوب بوده و حرفهای خوبی درباره ش گفته شده به طور نسبتا مفصلی معرفی کنیم و برای خواننده هامون بگیم که این کتاب چی هست و توش چی نوشته شده. اینکه برخورد شما با کتاب چی باشه و مطالب داخل اون را درست یا غلط تفسیر کنید، کاملا بر عهده ی شماست و به نگاه و تفکر و تحلیل خودتون برمی گرده. هرکسی برخورد متفاوتی با کتاب ها داره. ممکنه کسی نظر شما را درباره ی هراری قبول نداشته باشه و حرفهای اونو بپذیره. این اصلا اشکالی نداره و دقیقا یکی از خوبی های مطالعه کتابه.
  شما برای فهمیدن درست و غلط باید به فکر خودتون مراجعه کنین. بدیهیه که هرچقدر مطالعه فرد بالاتر بره و بیشتر کتاب بخونه، درک وسیع تری پیدا می کنه و تشخیصش هم قویتر و شفاف تر میشه و مهم اینه.

  پایدار باشید دوست عزیز.

  معرفی کتاب خودِ برتر اثر مایک بایر

  مائده حوایی
  مائده حوایی | سه شنبه, ۳۰ مهر ساعت ۰۸:۲۵

  @Atmish besh .
  البته من هم قبول دارم تجربه‌کردن بیشتر آموزنده هست. اما مگه خوندن یک کتاب چقدر از آدم وقت می‌گیره؟ گاهی باید یک چیزهایی رو یک سال یا بیشتر تجربه کرد تا فهمید. اما خوندن کتاب نهایتا ۲۰ تا ۳۰ ساعت وقت آدم رو می‌گیره. پس ارزشش رو همچنان داره و اصلا وقت تلف‌کردن نیست. ما آدمها خیلی خیلی کارهای دیگه‌ای انجام می‌دیم که مصداق بارز وقت تلف‌کردنه اما به اونها گیر نمی‌دیم. فقط مونده کتاب خوندن که بهش گیر بدیم و بگیم وقتمون تلف میشه و نخونیم.

  معرفی کتاب سختی کارهای سخت، اثر بن هورویتز