عضو تحریریه
مائده حوایی

مائده حوایی

،
درباره من:
وب سایت شخصی: mhavaee.com نویسنده و کارشناس تولید محتوا
عضویت: چهار شنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
کمپانی های مورد علاقه:
اچ تی سی
ایسوس
 1. مائده حوایی
  مائده حوایی | پنجشنبه, ۶ شهریور ساعت ۱۱:۵۷
  مائده حوایی
  مائده حوایی | یکشنبه, ۲۲ تیر ساعت ۱۶:۲۶

  @I'm Czif
  دوست عزیز از بیان نظر شما ممنونم.
  منم می‌پذیرم که سخنرانان انگیزشی و نتورکی‌ها سوار بر موج احساسات مردم می‌شوند و می‌کوشند تا به قول شما رویافروشی کنند. اما اینهمه قضاوت درباره کتابی که فقط اسمش را خواندید و حتی زحمت خواندن متنش را هم به خودتون ندادید کمی عجیبه. این کتاب از نگاه من رویافروشانه و انگیزشی نبود. صرفا از یک سری باورهایی صحبت می‌کنه که در ذهن انسان‌ها از کودکی نقش بسته و میشه گاهی به‌عنوان باورهای غلط ازش حرف زد.
  اینکه نتورکرها از یک سری کتاب‌ها سو استفاده می‌کنند به نفع خودشون، دلیل بر بد بودن اون کتاب نیست. گاهی کتاب‌ها پیام خوبی را دارند منتقل می کنن ولی متاسفانه دستاویزی میشن برای گول‌زدن انسان‌ها. قبول دارم که شاید این کتاب چندان علمی نباشه، اما پیام‌های خوبی را می‌رسونه و برای آن کسی که آگاه و هشیاره می‌تونه مفید باشه. هرچند عده‌ای از خوانندگان معتقد بودند نویسنده ازطریق این کتاب سعی بر فروش سمینارهای خودش داشته. اما این نظر همه نیست.
  به‌هرحال باید منصف بود و حد وسط را گرفت و زود و تند قضاوت نکرد.

  معرفی کتاب «اسرار ذهن میلیونر» کتابی برای اندیشیدن به سبک میلیونرها

  مائده حوایی
  مائده حوایی | یکشنبه, ۲۲ تیر ساعت ۱۶:۳۰

  @Shahin1357
  چرا این مقاله زرده از نظر شما؟ لطفا مستند حرفتون رو کامل مطرح کنید. دلیلتون برای زرد بودن این مقاله چیه؟

  معرفی کتاب «اسرار ذهن میلیونر» کتابی برای اندیشیدن به سبک میلیونرها

  مائده حوایی
  مائده حوایی | یکشنبه, ۲۲ تیر ساعت ۱۶:۳۶

  @imanpaydar
  دیدگاه‌های خصمانه‌ی این پست نسبت به پولداری و ثروتمندی، حرف شما را تا حدودی تایید می‌کنه متاسفانه. درصد بالایی از افراد جامعه نسبت به ثروتمندان دیدگاهی منفی دارند. توی حرف‌های دوستان هم می‌تونم همون باور منفی نسبت به ثروت را که در این کتاب هم بهش اشاره شده به‌خوبی ببینم. اگر با نگاه بازتری به مطالب این کتاب توجه بشه و اگر هرکسی سعی کنه روی خودش بیشتر کار کنه و در حد توانش بیاموزه، به جای اینکه به پولدارها و سخنران‌های انگیزشی گیر بده، دنیا جای خیلی قشنگ‌تری می‌شه.

  معرفی کتاب «اسرار ذهن میلیونر» کتابی برای اندیشیدن به سبک میلیونرها

  مائده حوایی
  مائده حوایی | یکشنبه, ۲۲ تیر ساعت ۱۶:۴۰

  @WilliamBlake
  کتاب قصد نداره چیزی رو اثبات کنه. بنابراین بهتره سعی کنیم از هر کتابی، چیزی یاد بگیریم که به درد زندگی خودمون بخوره. کسی که توجه و تمرکزش روی رشد خودش هست، از هر فرصتی میتونه استفاده کنه در جهت رشد خودش. به‌جای اینکه سعی کنه اثبات کنه که این کتاب‌ها به‌درد نمی‌خورن یا پولدارها بدجنس و حقه‌بازند. مساله اینه که خیلی وقت‌ها فراموش می‌کنیم ثروت‌سازان باعث شدن آدم‌های زیادی کار و شغل براشون ایجاد بشه و اغلب به آبادی دنیا کمک کرده‌اند. هرچند منم نمی‌خوام بگم همه‌شون خوبن. قانونی وجود نداره در کل که بگه دنیا به سخنران انگیزشی و کتاب انگیزشی هیچ نیازی نداره. شاید به درد شما نمی‌خوره اما کسی دیگر با همین کتاب، تلنگری تو زندگیش ایجاد شده باشه. در همین سیستم ایران هم من آدم‌های موفق کم ندیده‌ام که واقعا الگو هستند برای من. چون به جای ناله دست به کاری زدند و سعیشون را کردند.

  معرفی کتاب «اسرار ذهن میلیونر» کتابی برای اندیشیدن به سبک میلیونرها

  مائده حوایی
  مائده حوایی | یکشنبه, ۲۲ تیر ساعت ۱۶:۴۲

  @Nine Street
  امیدوارم به جای قضاوت سریع و نقادانه و کلی‌گویی که خیلی هم آسونه، اندکی وقت بگذاریم و مطالب هر کتابی رو عمیق‌تر بخونیم. شاید شاید یک کلمه حرف مفید برای گفتن به ما داشته باشه و همون کلمه زندگی ما رو تغییر بده.

  معرفی کتاب «اسرار ذهن میلیونر» کتابی برای اندیشیدن به سبک میلیونرها

  مائده حوایی
  مائده حوایی | یکشنبه, ۲۲ تیر ساعت ۱۶:۴۳

  @balck
  جالبه که بگم همین نظر شما رو خیلی‌ها راجع به پدر پولدار و پدر فقیر و کتاب‌های کیوساکی دارن. چقدر خوب میشد اگر طرز فکر خودمون و نگاه شخصی مون رو به همه جهان تعمیم نمی دادیم و می‌تونستیم درک کنیم که دیدگاه‌هایی متفاوت از ما هم وجود داره و این همه کلی‌گویی نمی‌کردیم و قاطعانه راجع به همه چیز نظر نمی‌دادیم.

  معرفی کتاب «اسرار ذهن میلیونر» کتابی برای اندیشیدن به سبک میلیونرها

  مائده حوایی
  مائده حوایی | شنبه, ۱۳ اردیبهشت ساعت ۰۹:۵۵

  @AmazingBoy
  پس حتما این کتاب رو هم بخونید.

  معرفی کتاب از عرش به فرش اثر دیگری از جیم کالینز

  مائده حوایی
  مائده حوایی | پنجشنبه, ۱۱ اردیبهشت ساعت ۰۹:۰۰
  مائده حوایی
  مائده حوایی | پنجشنبه, ۱۱ اردیبهشت ساعت ۰۹:۰۴

  @korona
  ممنون که نظر دادین. هرچند با نظر شما مخالفم.
  چینی‌ها بیش از یک میلیارد از جمعیت کره‌ زمین را تشکیل می‌دن و چه بپذیریم چه نه، روی زندگی فعلی دنیا تاثیر زیادی دارن و داشتن. اینکه مردم دنیا از اون‌ها خسته شدن هم نظری شخصی است و به نظر مردم دنیا مربوط نمی‌شه. می‌خوام توجهتون رو جلب کنم به این سخنرانی بسیار تاثیرگذار در تد از جاناتان هایت. یکی از برترین سخنرانی‌هایی که در عمرم دیده‌ام. امیدوارم شما و همه دوستان اون رو ببینند:

  https://www.ted.com/talks/jonathan_haidt_the_moral_roots_of_liberals_and_conservatives?language=en#t-904496

  معرفی کتاب «هنر جنگ» اثر سان تزو