فرشید معتمد

فرشید معتمد

،
درباره من:
کارشناس سخت افزار در زومجی، مدرک کارشناسی کامپیوتر، کارشناس سخت افزار و شبکه
  • نظر

   این روزها عنوان این مطلب یکی از داغ‌ترین موضوعاتِ مورد گفتگو بین قشر متخصص و تحصیل کرده‌های دانشگاهی هست.

  • نظر

   این 25 درصد افزایش قیمت برای خودروی داخلی چه توجیهی داره؟ مگه قرار نبود قطعاتی که برای قطعه سازان وارد کشور میشه با ارز 4200 محاسبه بشه و ما به التفاوتی به خاطر اختلاف با ارز ثانویه ازشون گرفته نشه؟

   قبلا توجیهی برای گرون کردن اعلام میشد، اینبار هیچ حرفی از علتش نمیزنن و جوری گرون شدن رو اعلام می کننن که گویا امری بدیهی هست و مردم هم رضایت دارن!

  • نظر

   امیدوارم دیگه هیچ وقت چهره‌ی کریه‌ترین صفحه‌ی اینترنتی ایران رو نبینیم :)

  • نظر

   انتظار میره مراجع ذیصلاح هر چه زودتر مشکل ایجاد شده رو برطرف کنن و ترتیبی بدن که دیگه موارد مشابه تکرار نشه.

  • نظر

   انواع و اقسام وعده‌های ضد و نقیض از مسئولینی که ممنوع کردن ترخیص کالاها رو فی البداهه و بی درنگ انجام می‌دن، اما برای رفع موانع و مشکلاتی که به خاطر کالاهای دپو شده در گمرک و وارد نشدن اجناس، به بیکاری و از بین رفتن هزاران هزار شغل و تنش در خانواده‌ها منجر شده باید ماه‌ها بگذره تا به حرف بیان و فقط در بیانشون واکنشی نشون بدن!!

   واقعا در عصر اینترنت و فناوری باید چاپار فرستاد به شهر دیگه برای ترخیص کالا؟!

  • نظر

   می‌شد پیش‌بینی کرد که با گرایش خاصی که مخاطبانِ نامه‌های آذری جهرمی دارند، چه سرنوشتی در انتظار پیگیری این اقدام هست.
   پاسخ معاون دادستان هم از این بابت که دیدگاه ایشون رو بازتاب میده تعجب‌آور نیست، اما اینکه چقدر با دیدگاه مردم فاصله داره و مرتب هم فاصلش رو حفظ میکنه جای تاسف داره. محتوای این پاسخ هم که خارج از چارچوب پاسخ‌های مشابه از مسئولین دیگه نیست و همون واژگان تکراری و نخ‌نما شده رو داره.

  • نظر

   پیاده سازی شتابدهنده‌ی Real-time Ray Tracing در تراشه‌ی گرافیکی تجاری و احتمالا تراشه‌های بازی فصلی جدید در پیشرفتِ فناوری CG و بازیهای کامپیوتری خواهد بود. فعلا انویدیا با معماری Turing در این زمینه پیشتاز هست.

  • نظر

   سوالی که پیش میاد اینه که چرا نظارت بر میزانِ تشعشعاتِ فرستنده‌های پارازیت در وظایف سازمان تنظیمِ مقررات در نظر گرفته نمیشه؟ در تمام شهرهای بزرگ تعداد زیادی از این آنتن‌ها نصب هستن و تا به حال گزارشی از میزانِ تشعشعات و وضعیت این سری آنتن‌ها منتشر نشده.

  • نظر

   یه تحقیق مستقل و جامع در مورد مقایسه‌ی فناوری مورد استفاده در کولرهای گازی داخلی و نمونه‌های خارجی و میزانِ مصرف هر کدوم انجام بشه بسیار راه گشا هست.
   ظاهرا مسئولین زودتر تحقیق کردن ولی اطلاع رسانی نکردن....

  • نظر

   البته این سالگرد فقط به ما یادآوری می کنه که در سال‌های اول ورود این فناوری به کشور، مخابرات سیم کارت‌ها رو با چه قیمتی به مشتریان عرضه می‌کرد و چه درآمدی رو در غیاب رقبا به دست می‌آورد!