فرشید معتمد

فرشید معتمد

،
درباره من:
کارشناس سخت افزار در زومجی، مدرک کارشناسی کامپیوتر، کارشناس سخت افزار و شبکه
  • نظر

   دخالت دادن مسائل سیاسی در حریم خصوصی و انتخاب مردم در محدوده‌ی فناوری های روز چیزی جز ضرر و زیان برای مصرف کنندگان داخلی نیست.

   این که سازنده از چه کشوری هست ربطی به محدود کردن مردم در استفاده از اپلیکیشن نداره، خود مردم باید تعیین کنن که ازش استفاده کنن یا خیر، شما حق ندارید اپ رو مسدود کنید!
   هر روز هم یه دلیل بچه گانه براش جور می کنن.

  • نظر

   اپ ویز هنوز هم یکی از بهترین مسیریاب ها هست و استفاده از اون بدون توجه به سخنان بی پایه ای که امثال این آقا بیان می کنن شدیدا توصیه میشه.
   به جز ویز یه ابزار گذر از تحریم رو هم حتما روی گوشیهاتون نصب کنید تا حتی اگر راننده نتونست از ویز استفاده کنه، شما بتونید اون رو در اختیارش قرار بدید.

  • نظر

   @vahid1080

   این کانالهای تلگرامی خاص هم از عدم وجود جریان رسانه های آزاد در کشور حداکثر استفاده رو می کنن و خیلی اوقات محتوای غیر واقعی، تخیلی و بی ارزش رو ترویج می دن، چیزی که برخی افراد با ساده اندیشی باور هم می کنن!

  • نظر

   ایشون البته از جمله فعالیت هاشون صیانت کردن از خواسته هاشون و مقابله با گمنامی در فضای مجازی هست. خیلی چیز بدیه انگار! چون قبلا فکر می کردیم دسترسی آزاد به اطلاعات مزیته، نه عیب. حالا کانال تلگرام مجازی هم ثبت نامی شده در دنیای واقعی..

   رسانه های رسمی دولتی مثل صدا و سیما خودشون از بزرگترین تهدیدات برای امنیت روانی جامعه و فضای سالمِ کسب و کار در کشور هستند.

  • نظر

   @ghost.007

   دوست عزیز، اولا که ترافیک داخلی من درآوردی هست و هیچ کجای دنیا مشاهده نمیشه
   دوم اینکه 100 گیگ رو باید نازلترین سطح در حالی برشمرد که همین الان هم فقط برخی سرویس دهنده های استرالیا که اینترنتش گرونه دارن این سطح رو میدن، نه اروپا و آسیا، ما کدوم قاره هستیم؟

   به نظر من نه تنها حداقل 100 گیگ باید برای ADSL های کم سرعت محسوب بشه، بلکه 300 و 500 گیگ کف حجم برای سرعتهای 8 به بالا باشه

  • نظر

   @سالار خلیل زاده

   این تعرفه واسه فیبر کوانتومی هم باشه گرونه و مسخره، به مقالات قبلی من در مورد مقایسه با قیمت کشورهای دیگه مراجعه کنید:
   https://www.zoomit.ir/2017/11/16/244743/broadband-internet-fair-usage-policy/

   https://www.zoomit.ir/2017/8/2/189961/iran-new-internet-compare-other-countrie/

   گیگی 2 هزار تومن هم حداقل 3 تا 4 برابر قیمت متعارف در دنیا هست.
   الان هر 50 گیگ اضافه در سرویس دهنده های بزرگ فقط 10 دلاره. ینی آخرش اینه که اینا دارن از کشورهای ثرومتمند هم گرونتر میدن.

  • نظر

   خبر خیلی خوبی هست برای بازارِ پردازنده‌ها و مخصوصا بازار ایران، باعث کاهش قیمت و افزایش موجودی میشه.

  • نظر

   @ Jericho
   کلا این دوستان نسبت به فضای مجازی هر کاری که می کنن صیانت هست، قبلا هم صیانت کردن.

  • نظر

   @atropadgan

   معمولا برای پر کردنِ هارد نیست دوست عزیز، برای استریم کردن و تماشای آنلاین فیلم و سریال‌های محبوب از نت فلیکس و یوتیوب و سایتهای مشابه مستقیما روی سیستم های خانگی و TV هست. چیزی که با قیمت و سرعتهای فعلی و لطف دولتی‌ها به کیفِ پولِ مردم در ایران شناخته شده نیست.

  • نظر

   @فرهاد .....

   از نگاه کارشناسی در جهان امروز سرویس نامحدود واقعا نامحدود شده، هر جایی هم که محدودیتی بوده، چند سال پیش سقفش 300 گیگابایت بوده و الان دیگه 1 ترابایت شده.

   هر محدودیتی که پایینتر از اینها تعیین بشه قطعا معنای سرویس نامحدود رو زیر سوال برده و در اصل سرویسِ حجمی هست و نشون میده که هدف محدود کردن دسترسی به اینترنت و حفظِ سودهای سرشارِ فعلی و در عینِ حال گمراه کردنِ افکار عمومی بوده.