محمد حسین سهیل نقشی

محمد حسین سهیل نقشی

گيلان، رشت
درباره من:
i love chess.i love math. i love thinking
عضویت: شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۳
کمپانی های مورد علاقه:
مایکروسافت
  • نظر

   تو متن به نظرم باید گفته شه «21روز بعد» یا «11 روز بعد از مهلت گفته شده» اینجوری شفاف تر هست

  • نظر

   @Galaxy21
   خیر اگر معنی لغوی رو هم بخواید inception یعنی شروع یک فرایند و شرکت تو دیکشنری لانگ من بزنید
   اما در روانشناسی تلقین کردن مترادفش به انگلیسی میشه suggestion

  • نظر

   @Galaxy21
   خیر اگر معنی لغوی هم بخواید در نظر بگیرید inception به معنای شروع یک فرایند یا شرکته نه به معنی تلقین تو لاگ من بزنید
   اما در روانشناسی تلقین کردن مترادفش میشه suggestion
   https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D9%84%D9%82%DB%8C%D9%86

  • نظر

   این مطلب غیر علمی واقعا چیه که به خرافاتم دامن میزنید چیزی یه نام انرژی منفی یا مثبت از نظر علمی وجود نداره
   «بازدیدکنندگان اردوگاه کار اجباری آشویتس در لهستان احساس تنگی قفسه سینه، فشار عصبی در دست‌ها و احساس افسردگی را گزارش می‌کنند. تقریباً مثل این است که این مکان توسط مقدار زیادی انرژی منفی تسخیر شده باشد»
   این فقط تاثیر suggestion (تلقین) در ذهن انسان که که روانشناسی و از نظر علمیم اثبات شدست بخاطر اینکه فرد نسبت به بگراند اون محیط و شرایط آگاهی داره والا تو همون مکان چهار تا بچه خردسال رو رها کنید میبیند از سر و کول هم بالا میرن با همم بازی میکنن
   تنها چیزی که هست تلقینه شرایط ظاهری یک محیط داستان پشتش و انتظار قبلی که در ذهن انسان ممکنه شکل بگیره و منجر به تلقین شه

  • نظر

   @irani999
   واقعا لطف کردید جواب دادید! اعتماد به نفس شما عجیبه که یک فکت علمی رو زیر سوال میبرید شما دارید ادعا میکنید که انسان همه چیز خوار نیست!
   مثل این میمونه یکی بگه تو که ادعا میکنی زمین گرده خواهش میکنم ادعای خودتو رو اثبات کن.! بعد خودش ادعا کنه زمین تخته!
   هزاران مقاله و پیپر میشه اورد همین شکل دندان های انسان یکی از بزرگترین دلایل همه چیز خوار بودن انسان هست شما کافه تعصب رو بذارید کنار و سرچ کنید و بخونین. این که انسان در ابتدا چی بوده اصلا مهم نیست انسان امروزی و انسان به سمت همه چیز خوار بودن فرگشت یافته به هزار دلیل نیاز به انرژی و... خوشحال میشم اون منابع و کتاب های معتبر و آکادمیک که انسان مدرن رو همه چیز خوار نمی دونن رو معرفی کنین من و دوستان دیگه مطالعه کنیم.
   چرا مثل پلنگ نیستیم؟! تقلب؟! ترفند؟! معده ما تفاوت فاحشی با حیوانات گوشخوار داره؟! (مگه اصلا باید تفاوت نداشته باشه؟ مگه انسان گوشتخواره؟!)
   یا شما واقعا نمیدونین فرگشت چیه یا در سفسطه خودتون گیر کردید.
   دوباره میگم «انسان مدرن برای بقای خودش و به واسطه تونایی منحصر فردش به سمت همه چیز خوار بودن فرگشت یافته» دوست دارید بپذیرید دوست دارید نپذیرید تغییر در واقعیت و فکت نمیکنه همون جور که زمین تخت نمیشه.
   من نامی از کتاب نبردم و حتی لینکیم ندادم چون اگر بدون تعصب باشید با یه سرچ ساده و مطالعه ساده مثل گرد بودن زمین همه چیز مشخصه. اما تعصب باعث میشه یک فرد حتی جواب های
   طرف مقابل درست نخونه و صرفا دنبال جواب دادن باشه.
   چیزی به نام اثبات عقلانی نداریم یا اثبات تجربیه یا اثبات ریاضیه عقل انسان خطا داره و تاثیر پذیره.
   صحبت با شما فایده نداره
   آن کس که نداند و نداند که نداند
   در جهل مرکب ابدالدهر بماند

  • نظر

   @irani999
   بهترین دروغ دروغی که توش کمی حقیقتم قاطی کنیم بله درست میگید تکامل یهویی انجام نمیشه و زمان میبره.اما آیا سرعت تکامل موجودات هم یکسان بوده؟ اندام ما گوارش دندون ها و آنزیما تغییر نکرده؟ من واقعا نمیدونم شما این اطلاعات از کجا میارید. اگر کمی بیشر در مورد فرگشت مطالعه کرده بودید میدید چطور تمدن سازی و ذهن انسان و کشاورزی نتنها باعث شده تکامل خود انسان شتاب بگیره بلکه باعث تکامل گونه های دیگه و تسریع در تکامل اونا هم شده از مو گرفته اندازه بدن اندازه فک شکل دندان سیستم گوارش همه دست خوش تغییر شده منظور از اجداد اولیه چیه؟ چون قدمیترین شواهد مربوط به انسان مدرن نشون میده که همه چیز خوار بوده قبل اونم جای گفت و گو داره اما مهم نیست مهم اینه که انسان هر چی بوده به دلایل بسیار به یک جانور همه چیز خوار فرگشت یافته. متاسفانه شما دانش رو به صورت انتخابی و دست چین برای تایید و درستی باور غیر علمی خودتون که دایما هم تو کامنت ها میگید استفاده میکنید وگرنه در همین علم که شما اشاره میکنید این واقعیت که انسان یک موجود همه چیز خوار (هست) وجود داره . چیزی به نام «مناسب ترین غذا» یک عبارت کاملا غیر علمی و غیر دقیق هست.
   تمام این مسایل بخاطر دو گانه اخلاقی که در انسان شکل میگیره اخلاق و اصولی که خود انسان ایجاد کرده اگر برای انسان مثل گرگ اخلاقیات تعریف نمیشد این مسایل هم نبود.
   به نظرم زیباتر اینه واقعیت رو بپذیرم و انتخاب کنیم اینکه انسان همه چیز میتونه بخوره اما من برای راحتی ذهن و وجدانم ترجیح میدم در حالی که میتونم گوشت بخورم نخورم این شجاعانه تر نیست؟ یکی هم نمیخواد و یا نمیتونه مشکلی نیست. درست مطلقی در این موضوع وجود نداره. چون بدوخوب تعریف نسبی و موقعیتی هستند.

  • نظر

   یاد avatar the last airbender افتادم

  • نظر

   @zoomit
   اتفاقا نظر شما عجیبه در همه مباحث آکادمیک انسان یک همه چیز خوار(Omnivore) هست. جواب گفته هاتون در پاسخ قبلی دادم
   عبارت مثل اینکه بیشتر گیاخواره کمتر گوشت خواره نه دقیقه نه علمی. یک جانور یا گوشت خواره یا گیاه خوار یا همه چیز خوار.

  • نظر

   @zoomit
   در ابتدا بگم آیا نیش داشتن زیاد نشانه گوشت خواری ؟ و آیا نشانه کافی و لازمه .در اینصورت به نظرتون سگ گوشت خواره؟ انسان همه چیز خواره یعنی از گیاه و گوشت به عنوان غذای اصلیش استفاده میکنه و از اونجایی هم که توانایی پخت و پز داره طبیعی نیش هاش تعداد و نوعش فرق کنه همونجور که فکش کوچیکتر شده و 4 تادندون عقلش دیگه بکارش نمیاد.
   شما اصلا تکامل رو در نظر نمیگیرید چرا انسان غذا رو میپزه چون توانایی ساخت ابزار پیدا کرده شکار کرده آتیش ساخته غذای پخته شده راحت تر هضم میشده راحت تر جویده میشده و این بر بدن انسان و ساختارش تاثیر گذاشته نه بر عکسش. سگ که از تکامل گرگ خاکستری توسط انسان هست با تغییر در ساختار بدنش برای راحت زیستن کنار انسانها همه چیز خوار هست در حالی که گرگ ها گوشتخوارند
   بعد اینکه اجداد انسان گیاه خوار بودن یا نه نمی دونم درسته یا نه. اما فرض کنیم درست باشه خو چه نتیجه داره؟ ما داریم از فرگشت صحبت میکنیم یه زمانی انسان مو بدن زیادی داشت تونایی ساخت ابزار لباس باعث شد مو بدنش از بین بره یه زمانی انسان ها برای اینکه مکانی امنی داشته باشن تو غار زندگی میکردن. آیا انسان الان غارنشینه؟! فرگشت توانایی ابزار و پخت و پز باعٍث شده این تغییرات در بدن ما شکل بگیره و این مهمه انسان یک همه چیز خوار(Omnivore) هست.

  • نظر

   @irani999
   آدمی که خودش رو زده به خواب نمیشه بیدار کرد.جوری از اثبات صحبت میکنید انگار قرار مثل علم ریاضی قضیه فیثاغورث رو اثبات کنیم
   «انسان یک همه چیز خوار هست» این یک فکت علمیه مثل گرانش مثل فرکشت بر اساس تعریف های آکادمیک و شواهد تایید میشه 1+1=2 نیست رو کاغذ اثبات شه .شما فقط کافیه کتب آکادمیک رو بخونید اگر میخواید منطقی به قضیه نگاه کنید .
   این که هر چیزی که انسان تغییر میده جز رژیم اصلیش نیست نمیدونم این فرمول رو از کجا پیدا کردین شما اصلا تکامل رو در نظر نمیگیرید چرا انسان غذا رو میپزه چون توانایی ساخت ابزار پیدا کرده شکار کرده آتیش ساخته غذای پخته شده راحت تر هضم میشده راحت تر جویده میشده و این بر بدن انسان و ساختارش تاثیر گذاشته نه بر عکسش. اتفاقا شامپازه، گوریل، بونوبو هویج و سیب زمینی و گوشت پخته شده رو ترجیح میدن حتی بونومو سیب زمنیشو ترجیح میده به اب نمک بزنه که طعم دار شه ! و بونومو به نام کانزی که تونسته بود توسط کبریت که بهش دادن اتیش درست کنه غذاهای که میگرفت رو اتیش میپخت و میخورد حتی سگ که از تکامل گرگ خاکستری توسط انسان هست با تغییر در ساختار بدنش برای راحت زیستن کنار انسانها همه چیز خوار هست در حالی که گرگ ها گوشتخوارند
   شما کافیه تعصب رو باید کنار بذارید سرچ کنین Omnivore تا معروفترین همه چیز خوار ها که یکیش انسانه آشنا شید
   شما از گیاهخواریتون یک آیین درست کردین و هرکی خالاف آیین شما باشه جهنمیه یا عقل نداره.
   در اخر هم من ادعا نکردم گوشت نیاز بدنه فقط گفتم میشه مقداری گوشت خورد وسبزیجات بیشتر این رژیم سالمیه. شما ادعا کردین عقلانی نیست انسان گوشت بخوره.
   همنجور که گفتید احتمالا جواب من 99 درصد شما رو قانع نمیکنه چون تعصب جلوتون رو گرفته.