عضو تحریریه
اهورا کیانی

اهورا کیانی

كرمانشاه، كرمانشاه
درباره من:
دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت | ستاره‌شناس آماتور
  • پست
   سه شنبه, ۲۶ دی ۹۶, ۱۳:۰۰
  • پست
   جمعه, ۸ دی ۹۶, ۲۳:۰۰
  • نظر

   @2200
   کره شمالی و امریکا فاصله کمی با همدیگه دارن اگر از طرف غرب امریکا حرکت کنید به شرق اسیا میرسید. اما خاورمیانه و امریکا دقیقا در جهت عکس هم هستن روی کره زمین

  • نظر

   @scorpion8
   ممکنه حرف شما هم درست باشه، به هر حال نتیجه گیری و برداشت به عهده ی خود شما دوستان گذاشته شده که بر اساس اون چه که علم میگه قضاوت کنید. مستندها هم همیشه واقعیت رو نمیگن، به عنوان مثال من صدها مستند سراغ دارم که خیلی دقیق اثبات میکنن زمین تخته و خورشید و ماه روی زمین گردش میکنن و فقط ۱۰ هزار سال سن دارند.اثبات میشه اما با استفاده از شبه علم.شبه علم چیزیه که از علم برای پیشبرد هدفی غیرعلمی استفاده میکنه

  • نظر

   @m.mehdi93
   به اون پدیده که خودم هم شاهدش بودم EQL یا نور زلزله گفته میشه. هرچند هنوز به توضیح جامعی در موردش نرسیدند

  • نظر

   @MAMAD VICTORY

   این چیزیه که در توضیح این نور اومده:
   منبع: https://goo.gl/TsJuJC

   «به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، ساعت 21 یکشنبه شب، نور عجیبی در آسمان ایلام دیده شد که این نور قرمز رنگ از سمت چوار و پالایشگاه گاز ایلام قابل روئیت بود.

   این نور غیرمتعارف موجب وحشت شهروندان ایلامی شد و در فضای مجازی شایعات متعددی از جمله احتمال وقوع زلزله در ایلام منتشر شد. روح الله خدادادی کارشناس زمین شناسی در بررسی منشاء این نور به تسنیم گفت: این نور با بروز سردی هوا و بازتاب نور فلر پالایشگاه گاز ایلام به وقوع پیوست که به پدیده پیکوبینو مشهور است، پدیده‌ای نورانی و نادر است که هیچ ارتباطی با نور پالایشگاه یا زلزله ندارد.

   حاجعلی کریمی کارشناس زمین شناسی و عضو هیات علمی دانشگاه نیز در این مورد گفت: نوری که شامگاه یکشنبه در آسمان ایلام دیده شد، هیچ ارتباطی با زلزله ندارد.

   وی افزود: به احتمال زیاد این نور قرمز رنگ در آسمان بر اثر انعکاسی نوری از سمت زمین به سمت ابرها باشد و آنچه که مشخص است اینکه این نور هیچ ارتباطی با وقوع زلزله ندارد و جای هیچ نگرانی نیست.

   به گزارش تسنیم، نور قرمز رنگ در ناحیه افق غربی شهر ایلام به دلیل انعکاس شعله بزرگ پالایشگاه گاز از غبار یا بخار آب موجود در این ناحیه به وجود آمده است. طول موج قرمز بالاترین طول موج نور مرئى است که رنگ آن مشابه با غروب آفتاب است و درسال گذشته نیز چنین نوری در آسمان ایلام روئیت شده است.»

  • نظر

   یه نکته‌ای هست که نمیشد داخل متن بگم ولی اینجا میگم.
   به نظر خود من اولین شخصی که ایده‌ی ایجاد زلزله توسط هارپ رو مطح کرد (هوگو چاوز) صرفاً هدفش این بود که ذهن مردم رو به سمت دیگه‌ای بکشونه و عدم توانایی خودش در مدیریت بحران و استانداردسازی زیر ساخت‌ها رو ماست مالی کنه!
   ببینید، رعایت حدود با دوست و دشمن یه چیزه، دیدن واقعیت هم چیز دیگه‌ای. شوروی هم در ایجاد این نظریه‌ها نقش مهمی داشته و روسیه هم همون راه رو ادامه میده در حالی که اصلاً کسی نمیاد بگه جناب چرا در مورد تجهیزات Sura شفاف‌سازی نمی‌کنی و اجازه‌ی ورود آزاد به سایت رو نمیدی.
   درسته در حال حاضر بین کشور ما و آمریکا اختلافاتی بسیار عمیق هست و شکی در این نیست؛ اما باید واقع‌بین باشیم و خود ما هم الکی به شایعات دامن نزنیم.
   این‌که یه عده‌ی خاص دارن ایده‌ی ساختگی بودن زلزله رو مطرح می‌کنن، تفاوتی ایجاد می‌کنه؟
   عده‌ای میگن که این همه زمین‌لرزه غیرطبیعی هست؛ اما دوستان، گسل زاگرس و پیشانی کوهستان که کانون زلزله‌ی ۷.۳ ریشتری ازگله بین این دو گسل بوده، طبق آمار سازمان لرزه‌نگاری، طی ۱۰ سال گذشته بیش از ۲۵ هزار بار لرزیده. این‌که چنین زلزله‌هایی قبلا برای ما مهم نبودن و حالا مهم شدن دلیل بر ساختگی بودن زلزله‌ها نیست.
   بهتره که تمرکز ما روی چیزی باشه که عامل اصلی قضیه هست. این زلزله باید اتفاق می‌افتاد طبق دوره‌ی بازگشتی که داشت، پس خواهشاً بیاید علمی به قضیه نگاه کنیم و به چیزهای ماورایی و چمیدونم هارپ و... نسبتش ندیم. بیشتر به فکر عاملانی باشیم که باعث خسارت جانی شدن، چراکه زلزله تحت هیچ شرایطی هیچ انسان و موجودی رو از بین نمیبره، این ساخت و سازهای غیراصولی هستن که جان انسان‌ها رو میگیرن.عامل اصلی خودش رو در پس شایعات پنهان کرده.

  • پست
   یکشنبه, ۳ دی ۹۶, ۲۳:۰۰
  • پست
   جمعه, ۱ دی ۹۶, ۲۳:۰۰
  • پست
   یکشنبه, ۲۶ آذر ۹۶, ۱۹:۴۵