هکرهای برزیلی درصدد انجام حملات سایبری به وب‌سایت‌های رسمی مسابقات جام‌جهانی هستند

هکرهای برزیلی درصدد انجام حملات سایبری به وب‌سایت‌های رسمی مسابقات جام‌جهانی هستند

براساس اطلاعات واصله گویا هکرهای برزیلی در نظر دارند تا در جریان برگزاری جام جهانی فوتبال در این کشور حملات گسترده‌ای را به سایت رسمی فیفا و همچنین اسپانسرهای این مسابقات انجام دهند. اعضای این گروه که از جمله‌ی هکرهای بین‌المللی هستند در صحبت با رویترز اعلام کردند که این گروه در حال آماده‌سازی برای انجام حملات DDoS و سرقت اطلاعات از وب‌سایت‌های ذکر شده است.

رویترز از عزم راسخ این گروه برای انجام حملات خود خبر داده است و به این نکته اشاره کرده است که هیچ عاملی نمی‌تواند این تیم را از انجام مقاصد خود بازدارد.

این گروه در اعتراض‌های انجام شده که سال گذشته‌ی میلادی در شهرهای برزیل به انجام رسید حضور فعالی داشت و با انجام حملاتی به وب‌سایت‌ها خود را در کنار معترضان قرار داد. این گروه انجام حملات DDoS را به سایر روش‌های حمله ترجیح می‌دهد، چراکه براساس گفته‌های اعضای آن، این حملات ساده، مخرب و روشی سریع است.

مقامات امنیتی و برگزارکننده‌ی مسابقات نیز از آمادگی خود برای مقاله با چنین خرابکارهایی سخن به میان آورده‌اند.

ژنرال‌خوزه دوسانتوس، فرمانده‌ی ارتش سایبری برزیل در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

مطمئنا اعلام آمادگی صددرصد با چنین حملاتی توسط هر کشوری غیرممکن است. اما ما تمام سعی و آمدگی خود را به کار خواهیم بست تا پاسخ چنین حملاتی را بدهیم.

نبود زیرساخت‌ها و نیروهای لازم به‌منظور حفظ خطرات اینترنتی و ارتباطی در برزیل و سایر 31 کشور آمریکای لاتین یکی از معضلاتی است که این کشورها در مقابله با کنترل ترافیک و حملات با آن مواجه هستند.

در برزیل دولت این کشور زیرساخت و امکانی را پدید آورده است که این کشور بدل به پنجمین مصرف‌کننده‌ی تجهیزات و سرویس‌های اینترنتی شده است، اما هنوز اقداماتی مبنی بر حفظ حریم کاربران و مقابله با حملات اینترنتی به شکل جدی انجام نشده است.

از طرف دیگر افشای اطلاعاتی مبنی بر انجام شنود و جاسوسی اطلاعات توسط آژانس امنیت ملی آمریکا نگرانی‌ها از بابت ضعف در سیستم امنیتی این کشور را بیش از پیش افزایش داده است. براین اساس احتمال وقوع چنین حملاتی در جریان برگزاری مسابقات جام‌جهانی نگرانی‌ها از این بابت را بالا برده است.

امنیت سایبری تا کنون توجه چندانی را در کشور برزیل به خود جلب نکرده است. از‌این‌رو در صورت عدم چاره‌اندیشی، این مساله می‌تواند منجر به وقوع حوادث مخربی در جریان جام‌جهانی شود که به وجهه کشور برزیل و صنعت فوتبال این کشور آسیب خواهد رساند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده