این زن به جای یکی از چشم های خود دوربین کار گذاشته است

این زن به جای یکی از چشم های خود دوربین کار گذاشته است

Tanya Vlach در یک حادثه رانندگی در سال 2005 یکی از چشم های خود را از دست داد او که از چشم مصنوعی خود راضی نبود و سعی کرد طی سال های اخیر به اندازه کافی پول پس انداز کند تا یک دوربین چشمی برای خود بسازد. این زن امیدوار است این دوربین در آینده بتواند جای چشم از دست رفته اش را پر کند ولی در حال حاضر این دوربین بی سیم تنها قادر است پس از هر بار پلک زدن، یک عکس بگیرد و یا ویدیو با کیفیت 720p را به موبایل یا کامپیوتر ارسال کند. اما چشم مصنوعی ساخته شده کاملا شبیه چشم دیگر این زن است و کسی متوجه ناتوانی او نخواهد شد.

دوربین بی سیم در دل چشم مصنوعی قرار دارد و قادر است با نرم افزار موبایل ارتباط برقرار کند. این دوربین دارای یک سنسور تشخیص پلک زدن است و در صورتی که خانم Vlach پلک بزند یک عکس می گیرد در واقع دکمه شاتر این دوربین پلک زدن است.

Tanya Vlach یک لیست از خواسته های خود از دوربین تهیه کرده و در حال گسترش امکانات آن است. او انتظار دارد در آینده این دوربین امکان تشخیص چهره، برچسب گذاری جغرافیایی و قابلیت خاموش و روشن کردن بزرگنمایی و فوکوس خودکار را داشته باشد.

این دوربین مشخصا نمی تواند مانند چشم عمل کند اما ظاهر آن کاملا شبیه به چشم دیگر Vlach است. Tanya Valch قرار است 15 هزار دلار دیگر تا سوم آگوست هزینه کند تا به اهداف خود برسد. مهندسین قرار است یک آپتیک جدید برای چشم او بسازند تا امکانات درخواستی این زن را برآورده کنند. 

ویدیوی که در این رابطه آمده است را مشاهده کنید تا با جزئیات بیشتر آن آشنا شوید:

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده