آیپد 12.9 اینچی با رزولوشن 2K و 4K سال آینده عرضه خواهد شد

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
بازار شایعات پیرامون آیپد بزرگ هر روز داغ‌تر می‌شود و رفته رفته مطمئن‌تر می‌شویم که سال آینده یک سایز جدید به سری تبلت‌های اپل اضافه خواهد شد. براساس گزارش یک وب سایت چینی، شرکت فاکس‌کان در حال آزمایش پنج نمونه اولیه از آیپد 12.9 اینچی با رزولوشن‌های 2K و 4K است.

منابع نزدیک به کارخانه فاکس –تولیدکننده  چینی محصولات اپل- گزارش کرده‌اند که پنج نمونه اولیه از آیپد 12.9 اینچی با رزولوشن اولترا اچ‌دی در حال آزمایش است و پس از نهایی شدن یکی از آن‌ها، آیپد جدید سال آینده روانه بازار مصرف کننده خواهد شد.

هنوز دقیقا مشخص نیست که آیپد 12.9 اینچی از رزولوشن 2K بهره خواهد برد یا رزولوشن فوق العاده 4K برای آن تایید خواهد شد. در حال حاضر آیپد ایر از صفحه نمایش 9.7 اینچ با رزولوشن 2048 در 1536 بهره می‌برد که خود نزدیک به استاندارد 2K است. حال اگر اپل بخواهد همین تراکم پیکسل را در یک صفحه نمایش بزرگ‌تر 12.9 اینچی حفظ کند احتمالا باید با یک صفحه نمایش 4K روبرو شویم.

پیش از این وال استریت ژورنال نیز تایید نموده بود که اپل قصد دارد علاوه بر آیپد 7.9 اینچ و 9.7 اینچ یک آیپد بزرگ 12 یا 13 اینچی را نیز روانه بازار کند.

ظاهرا سامسونگ نیز در تلاش است تا یک تبلت جدید از خانواده گلکسی نوت با صفحه نمایش 12 اینچ را تولید کند و به این ترتیب احتمالا سال آینده بخش جدیدی در بازار تبلت‌ها ایجاد خواهد شد تا رقابت بین تبلت و PC داغ‌‌تر شود.

مطالب مشابه

نظرات