ایرباس: دمای بدن شما نیروی مورد نیاز هواپیما را تامین خواهد کرد – نسل آینده هواپیماها

ایرباس: دمای بدن شما نیروی مورد نیاز هواپیما را تامین خواهد کرد – نسل آینده هواپیماها

بسیاری از مردم باور دارند که همواره باید منتظر آینده بود. آشنا شدن با فناوری آینده به انسان کمک می کند تا بداند که در آینده به چه شکل زندگی خواهد کرد. بعنوان مثال امروز ایربایس در کنفراسی که در لندن داشت برخی از رویاهای فوق پیشرفته خود در مورد آینده هواپیماهای مسافربری و نحوه سفر کردن را بیان کرد. بدنه هواپیمایی که ایرباس به آن می اندیشد از جنسی ساخته می شود که بیرون هواپیما از داخل قابل مشاهده باشد. این هواپیما از گرمای بدن مسافران انرژی می گیرد. در ادامه ویدیو تهیه شده توسط ایرباس را مشاهده خواهید کرد.

مهندس ارشد ایرباس ایده های این شرکت برای آینده سفرهای هوایی را برای Telegraph شرح داد:

ایربایس قصد دارد امکانات جدید را به تمام مسافران ارائه دهد نه فقط به مسافران یک کلاس خاص، ایربایس هواپیمای جدید خود را به دو قسمت جداگانه تقسیم کرده است. قسمت اول SmartTech Zone نام دارد که در آن تمام پرسنل پرواز به همراه افراد 10 ساله می نشیتند. قسمت دوم نیز Vitalizing/Relaxing Zone ( قسمت حیات بخش / آرامش) نام دارد که در آن تمام مسافران قرار می گیرند. مسافران می توانند در حین پرواز، بیرون هواپیما را به صورت 360 درجه مشاهده کنند. به این ترتیب افرادی که همیشه دوست داشتند در کنار پنجره بنشینند و بیرون را مشاهده کنند چیزی بیشتر از مسافران دیگر برای مشاهده ندارند و تمام مسافران از هر جای هواپیما می توانند بیرون را مشاهده کنند.

به نظر می رسد جایی برای والدین و کودکان آنها در نظر گرفته نشده است و ایرباس به این موضوع اشاره ایی نکرده است ولی از آن جایی که طرح فعلا مفهومی است در آینده کامل خواهد شد.

واقعا پرواز کردن با چنین هواپیمایی، ترسناک است بعضی اوقات انسان ترجیح می دهد نداند که اتفاقات اطرافش چگونه رخ می دهند.

مهندس ارشد ایربایس به تلگراف گفت: "دمای بدن انسان می تواند برای قدرت هواپیما استفاده شود" امیدواریم منظور او تامین انرژی مورد نیاز برای روشن کردن لامپ ها باشد نه موتور هواپیما، چون آن در صورت اگر مثلا دو نفر از مسافران هواپیما بمیرند آنوقت ممکن است موتور هواپیما از کار بیافتد و هواپیما سقوط کند.

منبع: CNet

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده