MHL 3.0 با پهنای باند دو برابر و پشتیبانی از رزولوشن 4K از راه می‌رسد

MHL 3.0 با پهنای باند دو برابر و پشتیبانی از رزولوشن 4K از راه می‌رسد

شاید کمتر کسی با درگاه MHL آشنا باشد، اغلب تلفن‌های هوشمند امروزی در یکی از لبه‌های دستگاه دارای درگاه ترکیبی USB / MHL هستند، اما معمولا کاربران تنها از قسمت USB استفاده می‌کنند و شاید هیچ وقت کابل MHL را به دستگاه خود متصل نکرده باشند. اما به هر حال نسخه سوم این درگاه به زودی با پهنای باند به مراتب بالاتر از راه می‌رسد. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در این باره مشاهده خواهید کرد.

Mobile High Definition Link درگاه نسبتا جدیدی است که قادر به انتقال همزمان ویدیو و صدا است. از طریق آن می توان تلفن های همراه و دیگر ابزارهای پرتابل را مستقیما به تلویزیون های HDTV متصل کرد. MHL 2.0 از یک کابل باریک برای انتقال ویدیو با رزولوشن 1080p و صدا 7+1 کاناله استفاده می کرد که در نسخه سوم، پهنای باند آن به دو برابر افزایش یافته و پشتیبانی از رزولوشن 4K نیز میسر شده است. یکی از امکانات جالب درگاه MHL قابلیت شارژ دستگاه همزمان با انتقال تصاویر به تلویزیون یا نمایشگرهای دیگر است.


mhl

MHL توسط کمپانی‌های مطرحی همچون سامسونگ، نوکیا، سونی و توشیبا پشتیبانی می‌شود و این کمپانی‌ها محصولات جدید خود را معمولا به این درگاه مجهز می‌کنند.

MHL 3.0 از نسل‌های قبلی پشتیبانی می‌کند و به این ترتیب می‌توان ابزارهای مجهز به آن را به تلویزیون‌های مبتنی بر نسل دوم یا اول MHL متصل کرد. در MHL 3.0 قادر خواهیم بود تا محتوای تصویری با رزلوشون 4K یا 2160p30 را به همراه صدای دالبی به یک نمایشگر خارجی منتقل کنیم. توان شارژ نیز به 10 وات افزایش یافته است.

آیا تا به حال از MHL برای انتقال تصویر ویدیو یا بازی از موبایل به تلویزیون، استفاده نموده‌اید؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده