چگونه فایل های موجود در اینترنت یا ارسال شده را بدون داشتن هیچ نرم افزاری مشاهده کنیم

چگونه فایل های موجود در اینترنت یا ارسال شده را بدون داشتن هیچ نرم افزاری مشاهده کنیم

حتما شما هم از سرویس های بی نظیر گوگل مانند Gmail، موتور جست و جوی Google و ... استفاده کرده اید. اما سرویس های گوگل محدود به مواردی که می شناسید، نیست. سرویس های گوگل می تواند بسیاری از مواقع شما را کمک و راهنمایی کنند. به طور مثال شما می توانید فایل های موجود در اینترنت را بدون دانلود و بدون نیاز به هر نرم افزاری مشاهده کنید.

Google Docs Viewer یک وب سایت منظم و کوچک است که به شما اجازه می دهد فایل ها را Online مشاهده کیند، بدون اینکه آنها را Download کرده و یا دستی باز کنید.

همه آنچه شما نیاز دارید این است که به Google Docs Viewer آدرس یا URL فایل مورد نظر را بدهید. کاربران Gmail هم فایل های پیوست خود را به صورت اتوماتیک می توانند در Google Docs Viewer ببینند. فقط کافی است روی لینک View که در انتهای پیغام درج شده کلیک کنید.

فایل هایی که تا چند هفته پیش، تحت پشتیبانی Google Docs Viewer بودند به فایل های Microsoft Office محدود می شدند. ولی چند هفته پیش این سرویس، فایل های Adobe Photoshop ، Illustrator files ،True Type fontd و فایل های اتوکد و فایل هایی که با iWork Page اپل ساخته شده اند نیز تحت پشتیبانی این سرویس در آمده اند.

این سرویس می تواند به شما کمک بزرگی بکنید تا فایل های خود را روی هر سیستمی اجرا کنید.

221292-viewfiles_350

علاوه بر این شما می توانید یک URL فایل را به کاربر دیگری بفرستید و این کاربر محتویات فایل را مشاهده کند. برای انجام این کار کافی است ابتدا فایل مورد نظر خود را آپلود کنید و سپس آدرس آن را به انتهای آدرس زیر اضافه کنید:

http://docs.google.com/viewer

به طور مثال اگر قرار باشد فایلی که در این آدرس: http://keirthomas.com/dump/testfile.docx آپلود شده را مشاهده کنید باید آن را به این صورت برای کاربر مورد نظر خود بفرستید:

http://docs.google.com/viewer?url=http://keirthomas.com/dump/testfile.docx

آیا این سرویس گوگل تاکنون به شما کمک کرده و یا در مورد این سرویس اطلاع داشته اید؟

منبع: PCworld


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید