Chiclet Keyboard

Chiclet Keyboard

{jacomment off}کی بردهای Chiclet که island-style-keyboard نیز نامیده می شوند نوعی از صفحه کلید های کامپیوتر هستند که در آنها ،کلیده های مربع و یا لوزی شکل از جنس پلاستیک نرم شبیه به پاکن و یا آدامس در کنار یکدیگر چیده می شوند. نام Chiclets نیز برگرفته از نام برند یک آدامس است.

Clavier_01

معمولا قست فوقانی سطح دکمه ها در این نوع از کی بردها از جنس سخت ساخته می شود اما بعضی اوقات حتی آن هم از جنس نرم شبیه به پاک کن ساخته می شود. اطرف کلید های کی برد با همان پلاستیک نرم احاطه شده است.

تولید کنندهای کامپیوتر به دلیل ارزانی کی برد های Chiclet استقبال خوبی از آن کرده اند و بسیاری از لب تاپ ها و کامپیوترهای شخصی از این نوع Keyboard استفاده می کنند. ولی اکثر استفاده کنندگان کامپیوتر از این نوع کی برد خوششان نمی آید چون کار کردن با اکی بردهای قدیمی را راحت تر از کی بردهای Chiclet می دانند. کی برد های Chicklet در تمام ماشین حساب ها و وسایل الکترونیکی ارزان قیمت شبیه به کنترل از راه دور وسایل الکترونیکی استفاده می شوند.

756px-Rubber_keyboard_remote_control

در برخی از کشورها به  Keyboardهای Chiclet لقب های مختلفی داده می شود به عنوان مثال در انگلیس که آدمس Chiclet فروخته نمی شود به این کی برد لقب dead-flesh-keyboard (کی برد گوشت مرده) داده شده و یا در نوروژ به کی برد های Chiclet لقب eraser Keyboard (کی برد پاکنی) داده شده است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده