اپل امسال سه آیفون جدید شامل یک آیفون 4.8 اینچی را معرفی می‌کند

اپل امسال سه آیفون جدید شامل یک آیفون 4.8 اینچی را معرفی می‌کند

بنا به اخبار تایید نشده، شرکت اپل سرگرم تهیه سه مدل تازه از گوشی‌های تلفن همراه خود می‌باشد که قرار است دو مورد از آنها تا ژوئن (خرداد - تیر) آینده روانه بازار شوند. جالب اینکه این خبر نخستین بار در روزنامه‌ی کامرشال تایمز (Commercial Times) تایوان بیان شد؛ پس از آن روزنامه‌ی چاینا تایمز (China Times) آن را دوباره منتشر کرد و بعد ترجمه‌ی همین خبر در برایت‌وایر (BrightWire) باز گردید. گرچه سال گذشته شایعات زیادی از منابع آسیایی منتشر شد و بعداً صحت آنها تایید شد، باز هم نمی‌توان این خبر را قطعی فرض نمود.

بنا به این گزارش‌ها، شرکت اپل قصد دارد گوشی 4 اینچی آیفون 5S و گوشی 4.8 اینچی دیگری با نام «آیفون مث» (iPhone Math) را تا اواسط خرداد روانه بازارهای مصرف کند. هر چند به نظر نمی‌رسد اپل بخواهد گوشی خود را با چنین عنوانی نامگذاری کند. آنها احتمالا قصد دارند بعد از عرضه این دو مدل، گوشی دیگری را تا پیش از کریسمس سال آینده با دوربین 12 مگا پیکسلی ارائه نمایند.

این شایعات همچنین می‌افزایند که پروژه‌ی تلویزیون اپل (Apple TV) در همین سال عملیاتی خواهد شد.

جالب اینکه شنیده‌ها پیرامون گوشی 4.8 اینچی از همه جذاب‌تر است؛ چرا که اپل تنها تولیدکننده گوشی‌های تلفن همراه در جهان است که تمایل چندانی برای تولید تلفن‌های غول‌پیکر از خود نشان نداده است. گرچه چنین گوشی‌هایی محبوب بوده و علاقمندان زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. اما از آنجایی که گوشی آیفون بزرگ‌تر می‌تواند خطری برای بازار سایر محصولات اپل نظیر تبلت‌ آی‌پد و مینی‌ آی‌پد باشد، آنها احتمالا چنین کاری نخواهند کرد. البته نمی‌توان مطمئن بود که در غیاب استیو جابز، اپلی‌ها دست به خودکشی نزنند!

این شایعات در حالی منتشر می‌شوند که یک هفته پیش در گزارشی نشریه اقتصادی وال‌استریت ژورنال (Wall Street Journal) و نیکی (Nikkei) مدعی شده بودند احتمل کوچک‌تر شدن اندازه نمایشگر آیفون وجود دارد. پس از این گزارش‌ها بود که ارزش سهام این کمپانی امریکایی با افت شدیدی همراه شد و سهامداران را عصبانی کرد.

از این گذشته، برایت‌وایر (BrightWire) در جمع‌بندی گزارش خود نوشته، «تامین اجزای اصلی گوشی نظیر صفحات لمسی و دوربین‌ از ماه مارس (اسفند- فروردین) آغاز خواهند شد و تولیدکنندگان آیفون از اواخر آوریل (اواسط فروردین) خط تولید خود را راه‌اندازی خواهند کرد، که به تولید انبوهی در سه ماهه دوم سال ختم خواهد شد».

به نظر می‌رسد اگر خود اپل اهدافی در پس این شایعات نداشته باشد، به احتمال زیاد شرکای تجاری این شرکت در شرق دور دهانشان کاملاً چفت و بست ندارد و همگان را از رویدادهای پشت پرده با خبر می‌کنند. با وجودی که نمی توان به این شایعات اعتماد کاملی داشته و آنها را در بست قبول کرد، اما از آنجایی که اپل می‌کوشد امسال تحولی در بازار آیفون به پا کند کم بی راه هم به نظر نمی‌رسند.

به نظر شما استراتژی اپل برای سال جدید چیست؟ آیا آنها می‌توانند به تجارت گوشی تلفن همراه خود جانی تازه دهند؟


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید