لباس ورزشکاران ژاپنی در المپیک ۲۰۲۴ نور فروسرخ را جذب خواهد کرد

پنج‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸
مطالعه 2 دقیقه
مسابقات المپیک توکیو
ورزشکاران ژاپنی در المپیک پاریس لباس‌های جاذب نور فروسرخ به تن خواهند کرد.
تبلیغات

طبق گزارش لوموند، در المپیک تابستانی ۲۰۲۴ پاریس، ورزشکاران تیم‌ ملی ژاپن، لباس‌هایی از جنس پارچه‌ی جدیدی به تن خواهند کرد که نور فروسرخ را جذب می‌کند. این پارچه، مشابه هواپیماهای رادارگریز که با منحرف کردن سیگنال‌های رادار از آشکار شدن جلوگیری می‌کنند، نور فروسرخ را جذب کرده و مانع از رسیدنش به دوربین‌ها و حسگرهای مادون قرمز می‌شود.

برخی از دوربین‌های حرارتی به‌کمک حسگرهای مادون قرمز می‌توانند سوژه‌های پنهان را آشکار کنند، مانند فیلتر رنگی Photochrom گوشی وان پلاس ۸ پرو. عکاسی مادون قرمز می‌تواند بدن فرد یا لباس زیر آن‌ها را نمایان کند.

در سال ۲۰۲۰ ورزشکاران ژاپنی به‌دلیل انتشار ناخواسته‌ی تصاویر نامناسب از خودشان در شبکه‌های اجتماعی که با دوربین‌های مادون قرمز گرفته شده بود، از کمیته‌ی المپیک ژاپن شکایت کردند. از آن زمان، شرکت‌های میزونو، سومی‌تومو متال ماینینگ و کیودو پرینتینگ با همکاری هم پارچه‌ی جدیدی را توسعه داده‌اند که قابلیت کشسانی دارد و در لباس‌های ورزشی استفاده می‌شود و از ورزشکاران در برابر دید دوربین‌های مادون قرمز محافظت می‌کند.

نمایش عملکرد جذب نور فروسرخ در لباس ورزشکاران ژاپنی

میزونو تصویری منتشر کرده است که در آن حرف C زیر لباس ورزشی با پارچه‌ی جاذب نور فروسرخ حک شده است و نشان می‌دهد که حرف C از دید دوربین‌های فروسرخ پنهان می‌ماند.

استفاده از پارچه‌های چندلایه می‌تواند به جذب بیشتر نور فروسرخ کمک کند؛ اما از سوی دیگر باید برای خنک نگه‌داشتن ورزشکاران در طول بازی کارآمد باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات