سامسونگ، 3 ماهه آخر سال 2012 را با 8.3 میلیارد دلار سود به پایان رساند

سه‌شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۶:۲۷
مطالعه 2 دقیقه
سامسونگ با عرضه تلفن‌های هوشمند بسیار موفق گلکسی اس 3 و پس از آن گلکسی نوت 2 توانست باز هم نسبت به گذشته در زمینه ایجاد درآمد رشد داشته باشد. سه ماهه آخر سال 2012 برای شرکت‌های تکنولوژی پربار  بوده است چرا که مردم در این ماه‌ها بیش از پیش پول‌های خود را خرج گجت‌ها می‌کنند. با زومیت همراه باشید تا جزئیات مربوط به درآمد و سود سامسونگ در سه ماهه آخر سال گذشته را مشاهده کنید.

درآمد کلی سامسونگ در 3 ماهه آخر سال 2012 حدود 56 تریلیون ون معادل 52 میلیارد دلار بوده است که برای سامسونگ یک رکورد به حساب می‌آید. سود ناخالص عملیاتی سامسونگ الکترونیک در همین بازه زمانی 8.8 تریلیون ون یا 8.3 میلیارد دلار بوده است که این مقدار نسبت به سال گذشته 90 درصد رشد داشته است.

سامسونگ در این بازه زمانی 65 میلیون تلفن هوشمند و اپل 45 میلیون آیفون فروخته است که هر دو اعداد بی نظیری هستند.

گلکسی اس 3 در 5 ماهه انتشار خود 30 میلیون دستگاه فروش داشته که عدد عجیبی است، چرا که یک ماه قبل هم سامسونگ همین عدد را در رابطه با فروش گلکسی اس 3 اعلام کرده بود. گلکسی نوت 2 هم تا به حال 5 میلیون دستگاه فروش داشته است.

بر اساس گفته بلومبرگ بخش تولید OLED این شرکت برخلاف ضرر 220 میلیارد ون در سال گذشته امسال در این بازه سه ماهه 1.06 تریلیون ون سود داشته است که معادل 95 میلیون دلار است. سود این شرکت در زمینه تولید تلویزیون و ملحقات آن کاهش داشته و به رقم 530 میلیارد ون معادل 500 میلیون دلار رسیده است.

مطالب مشابه

نظرات