سرمایه‌گذاری نتفلیکس برای تولید فیلم اختصاصی نتیجه‌بخش بوده است

سرمایه‌گذاری نتفلیکس برای تولید فیلم اختصاصی نتیجه‌بخش بوده است

بررسی فهرست برترین آثار نتفلیکس نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری عظیم این شرکت برای تولید فیلم اختصاصی جواب داده است. ۱۰ فیلم برتر نتفلیکس محصول خود این شرکت هستند.

Don't Look Up، فیلم سینمایی جدید نتفلیکس با هنرنمایی بازیگران نام‌آشنایی چون لئوناردو دی‌کاپریو و جنیفر لارنس، با اختلافی اندک در رتبه‌ی دوم محبوب‌ترین فیلم‌های این پلتفرم بزرگ قرار گرفته است. این شرکت از حضور Don't Look Up در رتبه‌ی دوم چندان ناراحت نیست، چون رتبه‌ی اول فهرست محبوب‌ترین فیلم‌های نتفلیکس نیز توسط یکی دیگر از آثار اختصاصی این شرکت تصاحب شده است و این گفته برای تمامی ۱۰ فیلم برتر صدق می‌کند.

براساس گزارش شورت‌لیست ، نت فلیکس به‌وضوح توانسته به موفقیت‌های پرتعدادی دست پیدا کند. در هفته‌ای که نتفلیکس به دلیل رشد کند تعداد کاربران اشتراکی با کاهش ارزش سهام مواجه شد (۳۴٫۷۹ درصد کمتر از سال گذشته‌ی میلادی)، موضوع حیاتی این است که آثار اختصاصی این شرکت همچنان محبوب و پول‌ساز هستند.

نگاهی به آمار رسمی Netflix نشان می‌دهد تمامی آثار برتر نتفلیکس توسط خودِ این پلتفرم تولید شده‌اند. منظور از آثار برتر، فیلم‌هایی است که در ۲۸ روز اول اکران بیشترین ساعت تماشا را به خود اختصاص داده‌اند. رتبه‌ی اول برترین فیلم‌های نتفلکیس متعلق به Red Notice است. رکورد بیشترین بازدید از یک فیلم سینمایی در ۲۴ ساعت اول اکران در نتفلیکس نیز دراختیار Red Notice قرار دارد.

۱۰ فیلم برتر نتفلیکس تا به امروز
ردیفنام فیلممیزان تماشای فیلم توسط مخاطبان
۱Red Notice۳۶۴٬۰۲۰٬۰۰۰ ساعت
۲Don't Look Up۳۵۹٬۷۸۰٬۰۰۰ ساعت
۳Bird Box۲۸۲٬۰۲۰٬۰۰۰ ساعت
۴Extraction۲۳۱٬۳۴۰٬۰۰۰ ساعت
۵ The Unforgivable۲۱۴٬۷۰۰٬۰۰۰ ساعت
۶The Irishman۲۱۴٬۵۷۰٬۰۰۰ ساعت
۷The Kissing Booth 2۲۰۹٬۲۵۰٬۰۰۰ ساعت
۸6 Underground۲۰۵٬۴۷۰٬۰۰۰ ساعت
۹Spenser Confidential۱۹۷٬۳۲۰٬۰۰۰ ساعت
۱۰Enola Holmes۱۸۰٬۹۰۰٬۰۰۰ ساعت

بسیاری از فیلم‌های جدول بالا چندان توسط منتقدین ستایش نشده‌اند، اما مورد استقبال کاربران قرار گرفته‌اند و اکثرا دارای تیم بازیگری بسیار قوی هستند. Red Notice دوین جانسون (ملقب به راکرایان رینولدز و گل گدوت را در تیم بازیگری خود می‌بیند و از طرفی Bird Box و The Unforgivable ثابت می‌کنند ساندرا بولاک در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های نتفلیکس به حساب می‌آید.

در کنار این‌ها نباید حضور دی‌کاپریو و جنیفر لارنس در Don't Look Up و همکاری رابرت دنیرو و مارتین اسکورسیزی در The Irishman را فراموش کنیم. شماری از فیلم‌های برتر نتفلیکس در حال تبدیل شدن به مجموعه‌ای جدید هستند و براساس اعلام رسمی در آینده شاهد قسمت جدید فیلم‌های Red Notice و Enola Holmes و Extraction خواهیم بود. مجموعه‌فیلم‌ها برای ادامه‌دار بودن روند روبه‌رشد کاربران اشتراکی نفلیکس بسیار مهم هستند. این موضوع را پیش‌تر به وضوح در دیگر آثار اختصاصی نتفلیکس نظیر سریال ستایش‌شده‌ی Money Heist شاهد بودیم.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع shortlist
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده