گلکسی اس ۴ سامسونگ مجهز به پردازنده Exynos 5450 خواهد شد

گلکسی اس ۴ سامسونگ مجهز به پردازنده Exynos 5450 خواهد شد

براساس تازه‌ترین شایعات منتشر شده، سامسونگ قصد دارد از پردازنده جدید Exynos 5450 در نسل چهارم گلکسی اس استفاده کند. تلفن گلکسی اس ۳ مجهز به پردازنده چهار هسته‌ای Exynos 4412 با فرکانس ۱.۴ گیگاهرتز است که مبتنی بر معماری Cortex – A9 می‌باشد. حال اگر این شایعه حقیقت داشته باشد تلفن بعدی گلکسی اس به پردازنده قوی‌تر Exynos 5450 که سرعت بسیار بالاتر و مصرف کمتری دارد تجهیز خواهد شد.

گزارش‌ها حاکی از آن بودند که سامسونگ در ابتدا قصد داشته تا از پردازنده ۲ هسته‌ای Exynos 5250 در تبلت و تلفن‌های هوشمند جدید خود استفاده کند،‌ اما از آنجایی که ال‌جی شروع به طراحی و تولید پردازنده ۴ هسته‌ای اختصاصی خود کرده و به دنبال آن تبلیغات زیادی بر روی ۴ هسته‌ای بودن ابزارهای خود نموده (درست مانند خود سامسونگ در زمان معرفی گلکسی اس ۳) حال سامسونگ نیز تصمیم گرفته به جای Exynos 5250 از پردازنده ۴ هسته‌ای Eyxnos 5450 بهره ببرد.

  • Exynos 4412 فرکانس ۱.۴ تا ۱.۶ گیگاهرتز، ۴ هسته‌، معماری Cortex A9
  • Exynos 5250 فرکانس ۱.۷ گیگاهرتز، ۲ هسته، معماری Cortex A15
  • Exynos 5450 فرکانس ۲.۰ گیگاهرتز، ۴ هسته‌، معماری Cortex A15

در این گزارش ذکر شده که سامسونگ در اوایل سال ۲۰۱۳ میلادی تلفن Galaxy S IV خود را وارد بازار خواهد کرد. شاید این تلفن با نمایشگر ۵ اینچی Super AMOLED Full HD که چندی پیش خبر آن منتشر شد وارد بازار شود، شاید هم این نمایشگر در فبلت گلکسی نوت ۳ بکار گرفته شود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید