10 لحظه جالب و خنده‌دار در دادگاه اپل و سامسونگ

پنج‌شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۸
مطالعه 3 دقیقه
مناقشه سامسونگ و اپل در دادگاه دیروز به پایان رسید. این به این معنا است که هر دو طرف تمام آن چیزی را که در ذهن داشتند به یکدیگر گفتند و دیگر همه می‌دانند که دقیقا بحث بر سر چیست. حالا زمان تصمیم‌گیری هیات منصفه فرا رسیده که حق با چه کسی است. با زومیت همراه باشید تا ۱۰ لحظه خاطره انگیز و خنده دار این دادگاه را مشاهده کنید.

پیش از شروع مقاله توجه داشته باشید که کلیه مقالات مرتبط با مناقشه سامسونگ و اپل را می‌توانید در این آدرس مشاهده کنید.

1- جناب قاضی احتراما به عرض می رسانم که من مواد مخدر استفاده نمی‌کنم

بعد از اینکه قاضی Koh یک گزارش 75 صفحه ای از اپل دریافت کرد و اپل 22 شاهد را برای رد ادعای سامسونگ به دادگاه احضار نمود، قاضی چنین گفت:

ویلیام لی یکی از وکلای اپل در پاسخ گفت:

2- ناف!

در ساعت ۱۱:۱۳ دقیقه صبح وکیل سامسونگ از Schiller پرسید که آیا شنیده است که دکمه Home آیفون در میان کاربران به عنوان ناف شناخته می‌شود!

البته Schiller چنین چیزی را نشنیده بود.

3- آهنگ نامناسب!

در یکی از مناقشات، سامسونگ به طور اشتباهی موسیقی نامتعارفی را در دادگاه پخش می‌کند.

Tim Bradshaw در اکانت تویتر خود می‌گوید:

و سامسونگ گفت:

4- سامسونگ گلکسی نکسوس را در حد آیفون نمی‌داند!

سامسونگ به طور آشکار به گلکسی نکسوس که تولید خودشان است توهین می‌کند و می‌گوید:

5- آیپد یا گلکسی تب ؟

اپل ادعا می‌کند که بسیاری از کاربران نمی‌توانند تفاوت این دو محصول را تشخیص دهند.

6- حداقل دست از سر موبایل های قدیمی بردارید!

در دادگاه تمامی موبایل ها حتی آنهایی که در بازار یافت نمی‌شوند، بررسی شدند. این موضوع قاضی Koh را ناراحت کرد و به این کار بیهوده اعتراض کرد. این کار برای مقایسه نسخه اولیه سیستم عامل گوشی‌ها اهمیت داشت.

7- آماده شدن

قبل از گوش سپردن به بیانات پایانی دو طرف، هیات منصفه باید ۸۴ دستورالعمل که مجموعا ۱۰۹ صفحه داشت را از زبان قاضی می‌شنید.

قاضی Koh در این رابطه به هیات منصفه می‌گوید:

و ادامه می‌دهد:

8- همگی با هم همین حالا!

تمام هیات منصفه باید بر سر یک عدد دقیق به توافق می‌رسیدند. که باید روی یک کاغذ کپی شده با استفاده از مداد می نوشتند. اگر یکی از آنها از مقدار مورد نظر کمی هم خطا می‌داشت، این فرایند به تنگنا می‌رسید.

9- نامهای جالب!

این دادگاه سرشار از اسناد و مدارک داخلی دو شرکت اپل و سامسونگ بوده است که در میان آنها بعضا نام‌های دیده می‌شود که در شان این شرکت‌ها نیست. بیشتر این نام‌های جالب متعلق به سامسونگ می‌باشد و به نظر من S Galaxy SpaceRocket XXLMIII of Windsor از همگی جالب‌تر بوده است.

10- Susan Kare طراح اپل !

این فرد آیکون Happy Mac را طراحی کرده است و گفته خودش نتوانسته موبایل سامسونگ را از آیفون تشخیص دهد! او در این باره می‌گوید:

مطالب مشابه

نظرات