تا اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی شاهد عرضه‌ی گوشی‌های تاشو نخواهیم بود

جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۴
مطالعه 2 دقیقه
نمایش‌گر‌های تاشو یکی از فناوری مهمی است که مطمئنا در آینده خبر‌های بیشتری از توسعه و رسیدن آن به دست مصرف‌کنندگان خواهیم شنید. با این حال یکی از مدیران ارشد بنگاه بازاریابی IHS در پستی اعلام کرده که تا اوایل سال ۲۰۱۷ نباید منتظر ورود گسترده‌ی این نوع از صفحات نمایش به بازار بود.
تبلیغات

 یکی از پروژه‌هایی که شرکت‌های مطرح دنیای فناوری به دنبال توسعه‌ی آن می‌گردند گوشی‌هایی با صفحه‌ نمایش قابل خم شدن است که گامی رو به جلو نسبت به صفحه‌ نمایش‌های خمیده حساب می‌شود. قبلا شایعاتی در مورد ساخت اولین گوشی هوشمند با صفحه نمایش تاشو و عرضه‌ی آن در سال ۲۰۱۶ توسط سامسونگ منتشر شده بود؛ با این حال تحلیل‌‌گران در مورد زمان عرضه‌ی این گوشی به بازار تردید دارند.

به تازگی کوین ونگ یکی از مدیران ارشد یکی از مهم‌ترین شرکت‌های تحقیق بازار چین معروف به IHS نظر خود در مورد گوشی‌های سال آینده را بیان کرده. وی ادعا می‌کند که با وجود پیشرفت‌های سریع و بزرگ در حوزه‌ی نمایش‌گرها، گوشی‌هایی با صفحه نمایش تاشو تا اوایل سال ۲۰۱۷ وارد بازار نخواهند شد.

کوین ونگ در ادامه‌ی پست خود از پیشرفت‌های صورت گرفته در این حوزه اطلاعات بیشتری داده. پژوهشگران توانسته‌اند نمایش‌گر‌هایی با قوس ۳ میلی‌متر بسازند، بنابراین می‌توان این نمایش‌‌گر‌ها را بدون آن‌ که آسیبی به پنل آن برسد از وسط تا کرد. برای نمونه می‌توان این رقم را با قوس گوشی‌های دیگر مقایسه کرد. گوشی‌های ال‌جی جی۴ دارای قوسی با شعاع ۳۰۰۰ میلی‌متر، جی فلکس ۷۰۰ میلی‌متر و گلکسی راند ۴۰۰ میلی‌متر هستند. هچنین گوشه‌های خمیده‌ی گوشی گلکسی اس۶ اج قوسی با شعاع ۷میلی‌متر دارد. برای درک بهتر این مفهوم می‌توان از نمودار زیر کمک گرفت.

شعاع قوس
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات