مایکروسافت مشخصات طول عمر باتری تبلت‌های ویندوز RT را اعلام کرد

مایکروسافت مشخصات طول عمر باتری تبلت‌های ویندوز RT را اعلام کرد

شرکت‌های مایکروسافت، اسوس، دل، لنوو و سامسونگ همگی قصد تولید تبلت‌های ویندوز 8 نسخه RT را دارند، بقیه تولیدکنندگان یا همانند ایسر تنها روی مدل x86 ویندوز 8 تمرکز دارند و یا قرار است که در آینده به آن گروه ملحق شوند. در این میان مایکروسافت تمایل دارد که کنترل بیشتری روی تولیدکنندگان برای تولید این دسته از تبلت ها داشته باشد و انتظار دارد که با مدیریت درست، کیفیت محصول نهایی نیز با اهدافشان همسو و هماهنگ باشد. این تبلت ها معمولا از تراشه Tegra 3 شرکت انویدیا، پردازنده S4 شرکت کوالکام و یا از تراشه OMAP 4 شرکت تگزاس اینسترومنت استفاده خواهند کرد. به یمن ساختار یکسان و هماهنگی با سیستم ARMv7 همگی از یک نسخه RT ویندوز 8 استفاده خواهند کرد. حال مایکروسافت قبل از انتشار نسخه نهایی RT ویندوز 8 و تبلت‌های شرکتهای حامی این سیستم عامل، اقدام به انتشار اطلاعاتی در رابطه با عمر باتری این گونه تبلت‌ها نموده است. در ادامه با زومیت همراه باشید.

جدول منتشر شده برای عمر باتری تبلت های مختلف نسخه RT به قرار زیر است:

 حداقلحداکثرآیپد ۲۰۱۲ اپل
پخش ویدیو با روشنایی 200nit۸ ساعت۱۳ ساعت۱۱.۱۵ ساعت
استندبای۳۲۰ ساعت۴۰۹ ساعت-
ظرفیت باتری۲۵ وات۴۲ وات۴۲ وات
سایز صفحه۱۰.۱ اینچ۱۱.۶ اینچ۹.۷ اینچ
وزن۵۲۰ گرم۱۲۰۰ گرم۶۵۲ گرم
طول۲۶۳ میلی‌متر۲۹۸ میلی‌متر۲۴۱.۲ میلی‌متر
عرض۱۶۸.۵ میلی‌متر۲۰۴ میلی‌متر۱۸۵.۷ میلی‌متر
ضخامت۸.۳۵ میلی‌متر۱۵.۶ میلی‌متر۹.۴ میلی‌متر

البته این اطلاعات جزییات کمی را در بر دارد. ولی میزان روشنایی صفحه نمایش حدود 200nit  درج گردیده است، اما به عنوان مثال میزان فشار و باری که روی پردازنده، قرار داشته اعلام نشده است. ما تبلت آیپد جدید را نیز به لیست اضافه کردیم که بتوانید سرفیس RT را با بزرگترین رقیبش که طبق آخرین آمارها نزدیک به 70 درصد بازار را در اختیار دارد مقایسه کنید. اما باز هم نمی‌توان مقایسه مناسبی با این اعداد و ارقام داشت و باید تمام جزییات این اعداد مشخص شود تا قضاوت نهایی میسر گردد. این اعداد برای تبلت‌ها و دستگاه‌هایی به سبکی آیپد تا سنگینی یک لپ‌تاپ تخمین زده شده و باز هم دقیقا مشخص نیست که محصولات نهایی بازار به همین صورت و با همین مشخصات تولید شوند.

شاید تا حدی نا امیدکننده باشد که اطلاعات دقیق باتری هنوز به دست خبرگزاری‌ها نرسیده است، و اینکه پردازنده Clovertrail شرکت اینتل که بر پایه پردازنده های Atom ساخته شده، هنوز مورد تست قرار نگرفته است. این پردازنده یکی از پردازنده‌های داغ بازار خواهد بود و انتظار می‌رود تعادل مناسبی بین قیمت و کارایی ایجاد کند. باید دید که یک تبلت اتم کلاورتریل با ویندوز 8 نسخه Pro برای شما مهم‌تر است یا یک تبلت بر پایه ARM و یک آفیس مجانی. به نظر من تنوع محصولات با ورود پردازنده اتم اینتل بسیار زیادتر خواهد شد و انتخاب را تا حدی مشکل تر خواهد نمود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید