علی بابا سرویس ویدئویی چینی مشابه یوتیوب را می‌خرد

علی بابا سرویس ویدئویی چینی مشابه یوتیوب را می‌خرد

علی‌بابا شرکت اینترنتی بزرگ چینی در صدد خرید Youku Tudou، سرویس ویدئویی چینی مشابه یوتیوب است. در این معامله ارزش سرویس یاد شده ۴.۴ میلیارد دلار برآورد شده است. با زومیت همراه باشید.

علی‌بابا ابتدا در سال ۲۰۱۴ اقدام به سرمایه‌گذاری در وب‌سایت Youku Tudou کرد، این شرکت با پرداخت ۳۰.۵۰ دلار به ازای هر سهم، مالک ۱۸ درصد از سهام آن شد. اکنون علی‌بابا درصدد خرید ۸۲ درصد باقی‌مانده از سهام این سرویس با پرداخت ۳.۶ میلیارد دلار، از قرار ۲۷.۶۰ دلار به ازای هر سهم است. غول اینترنتی چین ابتدا در ماه اکتبر پیشنهاد خرید Youku را ارائه داده بود.

Youku جزو وب‌سایت‌های ویدئویی پرطرفدار چین محسوب می‌شود. این وب‌سایت مدعی است که ماهانه ۵۸۰ میلیون بازدید از آن انجام می‌شود. ویکتور کو، موسس Youku، به صورت همزمان با سمت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل به هدایت این شرکت ادامه خواهد داد.

ویکتور کو می‌گوید:

اکنون آینده‌ی Youku Tudou، به عنوان پیشروی پلتفرم‌های چندرسانه‌ای چینی تضمین شده است.

علی‌بابا که در ابتدا به عنوان شرکت فعال در حوزه‌ی تجارت الکترونیک کار خود را آغاز کرده بود، اکنون در حال تلاش برای ورود به بازار رو به رشد رسانه‌های دیجیتال چین است. علی‌بابا اخیرا در وب‌سایت Xiami.com، یکی از بزرگ‌ترین سرویس‌های موسیقی چین نیز سرمایه گذاری کرده‌ است. آنها سال گذشته نیز کنترل ChinaVision Media، شرکت تولید فیلم چینی را نیز به دست گرفتند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده