اسپاتیفای و تنسنت موزیک سهام یکدیگر را می‌خرند

یک‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
سرویس‌های پخش آنلاین موزیک اسپاتیفای و تنسنت قصد دارند با همکاری هم، تا سال آینده بازار جهانی را در دست بگیرند.
تبلیغات

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت پخش آنلاین موزیک اسپاتیفای و همتای چینی‌اش، تنسنت هولدینگ ال‌تی‌دی، قصد خرید بخشی از سهام یکدیگر را دارند و پیش‌بینی می‌شود تا سال آینده اکثر سهام بازار جهانی موسیقی آنلاین را از آن خود خواهند کرد.

معامله فوق به اسپاتیفای که رهبر سرویس‌های پخش موزیک در اروپا و آمریکای شمالی محسوب می‌شود و همچنین سرویس پخش موزیک چینی تنسنت این امکان را می‌دهد که در مرکز بازارهای یکدیگر قرار گیرند.

مجله وال‌استریت نیز هفته پیش طی گزارشی اعلام کرد که دو شرکت مذکور در حال مذاکراتی هستند تا ۱۰ درصد از سهام خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

شرکت‌های گروه سرگرمی تنسنت (TME) و تنسنت هولدینگ و همچنین اسپاتیفای طبق بیانیه جدیدی اعلام کردند که قصد دارند بخشی از سهام یکدیگر را به‌صورت نقد خریداری کنند.

دنیل اِک، مؤسس و مدیر اسپاتیفای، در این باره می‌گوید:

معامله فوق به هر دو شرکت این امکان را می‌دهد تا فرصتی برای رشد و عرض اندام در بازار جهانی سرویس‌های پخش موزیک داشته باشند.

کمپانی‌ها بدون اینکه جزئیات بیش‌تری از معامله خود منتشر کنند، اعلام داشتند که تنسنت هولدینگ نیز قصد خرید بخشی از سهام اسپاتیفای را دارد. متأسفانه مقدار این سهام‌ها در بیانیه فاش نشده و سخنگوی اسپاتیفای از ارائه جزئیات در مورد این توافق‌نامه امتناع ورزیده است.

تنسنت که بیش‌ترین سهام در TME را از آن خود کرده است، با ارائه سرویس‌هایی همچون QQ Music ،KuGou و Kuwo، نقش اساسی در حوزه پخش سرویس آنلاین موزیک در کشور چین ایفا می‌کند.

کاشن پنگ، مدیر اجرایی شرکت TME، در این باره می‌گوید:

TME و اسپاتیفای به‌منظور کشف فرصت‌های بیش‌تر با هم همکاری می‌کنند.

مراجع خبری در ماه سپتامبر به رویترز گفته‌اند که اسپاتیفای قصد دارد به‌منظور قرارگیری در لیست بهترین پخش‌کننده‌های نیمه اول سال ۲۰۱۸، با رگولاتورهای آمریکایی وارد همکاری شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات