مایکروسافت، آفیس ۲۰۱۳ را در روز دوشنبه معرفی می‌کند؟

مایکروسافت، آفیس ۲۰۱۳ را در روز دوشنبه معرفی می‌کند؟

گزارش‌ها حاکی از آنند که مایکروسافت در یک کنفرانس خبری که روز دوشنبه برگزار می‌شود نسخه جدید مجموعه نرم‌افزاری آفیس را معرفی می‌کند. آفیس ۱۵ که با نام آفیس ۲۰۱۳ نیز شناخته می‌شود قرار است با رابط کاربری مترو ویندوز ۸ کاملا سازگار شده باشد. آفیس یکی از مهمترین منابع درآمد مایکروسافت است که در حال حاضر بهترین نرم‌افزارهای ادارای دنیا را در دل خود دارد.

مایکروسافت آفیس شامل نرم‌افزارهای محبوب Word, Excel و Powerpoint می‌باشد که تا به امروز از تمام رقبای خود برتر بوده‌اند. مایکروسافت قرار بود آفیس ۱۵ را در اوایل سال آینده وارد بازار کند اما از آنجایی که انتشار ویندوز ۸ را نیز جلو انداخته و قرار است در ماه اکتبر نسخه نهایی آن را منتشر کند، انتظار می‌رود آفیس ۱۵ را نیز زود معرفی کند.

بنا به شواهد و اطلاعاتی که USA Today بدست آورده، مایکروسافت در روز دوشنبه آینده نسخه جدید آفیس را معرفی خواهد کرد.

در حال حاضر ۸۴٪ از کامپیوترهای شخصی دنیا مجهز به سیستم‌عامل ویندوز مایکروسافت هستند اما بسیاری از شرکت‌ها و برخی از کاربران خانگی هنوز از سیستم‌عامل ویندوز اکس‌پی استفاده می‌کند. شواهد نشان می‌دهد که کاربران ویندوز اکس‌پی قادر به بروزرسانی به آفیس ۲۰۱۳ نخواهند بود حتی شاید کاربران ویندوز ۷ نیز نتوانند از این مجموعه نرم‌افزاری استفاده کنند. از طرفی بخش بزرگی از مشتریان آفیس مایکروسافت شرکت‌ها و کاربران اداری هستند و از آنجایی که هنوز بسیاری از شرکت‌ها از ویندوز xp استفاده می‌کنند شاید مایکروسافت بخش قابل توجه از مشتریان خود را از دست بدهد و یا برعکس آنها را مجاب به بروز رسانی به نسخه جدید ویندوز یعنی ویندوز ۸ کند.

از طرفی شرکت‌های رقیب مایکروسافت مانند گوگل، سرویس‌های متفاوتی را برای رقابت با آفیس مایکروسافت ارائه کرده‌اند، Google Docs یک مجموعه شبیه به آفیس است که بصورت آنلاین و مجانی کار می‌کند اما از نظر امکانات در حد و اندازه آفیس مایکروسافت نیست. از طرف دیگر آیپد اپل نیز فاقد هر دو سرویس آفیس مایکروسافت و گوگل است و در عوض دارای یک سری نرم‌افزار سازگار با صفحه لمسی است که قابلیت‌های نسبتا محدودی نیز دارند.

حال ممکن است مایکروسافت به شایعاتی که پیش‌تر بصورت گسترده پخش شده بود جامه عمل بپوشاند و آفیس ۱۵ را برای آیپد نیز عرضه کند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید