محققان روسی موفق به ساخت روبات سوسکی برای جاسوسی شدند

یک‌شنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
مطالعه 2 دقیقه
تیمی از محققان روسی موفق به توسعه‌ی روبات جاسوسی شدند که ظاهر و نحوه‌ی حرکت آن شبیه به سوسک است. توسعه‌دهندگان این روبات در دانشگاه کالینینگراد امیدوارند تا با بهره‌گیری از این روبات به جستجوی مجروحان و افرادی بپردازند که در شرایط بحرانی زیر آوار باقی مانده‌اند. همراه زومیت باشید.
تبلیغات

محققان در دانشگاه کالینینگراد موفق به تولید روباتی شده‌اند که ظاهر و نحوه‌ی حرکت آن شبیه به سوسک است. یکی از اهداف اصلی استفاده از این روبات بکارگیری آن در زمان وقوع حوادثی نظیر زلزله است که با استفاده از آن می‌توان به جستجویی افرادی پرداخت که زیر آوار قرار گرفته‌اند.

آلکسی بلوزوف، رهبر تیم توسعه دهنده‌ی این روبات در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

این سوسک ۱۰ سانتی‌متر طول دارد و قادر است با سرعت ۳۰ سانتی‌متر در ثانیه که یک سوم سرعت یک سوسک واقعی است، حرکت کند. از جمله‌ی سایر قابلیت‌های این سوسک باید به قابلیت حمل بار به وزن ۱۰ گرم توسط آن اشاره کرد که امکان مناسبی برای حمل یک دوربین کوچک است. همچنین باید به تجهیز این روبات به یک سنسور نوری در کنار سنسور لمسی و غیر لمسی اشاره کرد که این سوسک را قادر می‌کند تا با مواجهه موانع به راحتی از آن‌ها عبور کند.

دانیل بورچوکین، مهندس ارشد تیم روسی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا چنین ربات‌هایی قادرند در موارد لزوم به یاری انسان‌ها آمده و برای مثال در شرایطی نظیر زلزله به کنکاش زیر آوارها بپردازند یا هدف از ساخت این سوسک‌ها جاسوسی و کسب اطلاعات مورد نظر سازمان‌های‌ دولتی است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات