شکایت استارتاپ کورفوتونیکس از اپل برای نقض پتنت دوربین دوگانه

شکایت استارتاپ کورفوتونیکس از اپل برای نقض پتنت دوربین دوگانه

استارتاپ کورفوتونیکس مدعی است اپل فناوری دوربین دوگانه‌‌ی آن‌ها را کپی‌برداری کرده است.

استارتاپ کورفوتونیکس شکایتی علیه شرکت اپل به دادگاه ارائه کرده است. به ادعای شرکت اسرائیلی، اپل مالکیت معنوی فناوری آن‌ها را نقض کرده است. کورفوتونیکس مدعی است پتنت فناوری دوربین دوگانه‌ی استفاده‌شده در آیفون ۷ و آیفون ۸ پلاس به آن‌ها تعلق دارد و اپل بدون اجازه از این فناوری استفاده کرده است. آن‌ها می‌گویند حتی پیشنهاد همکاری به اپل داده‌اند؛ اما اپل از هرگونه پرداخت به این شرکت خودداری کرده و گفته است که بدون هیچ واهمه‌ای از پتنت آن‌ها استفاده خواهد کرد. طبق ادعای کورفوتونیکس، اپل به آنها گفته است:

فرآیند محکوم کردن ما سال‌ها زمان و میلیون‌ها دلار هزینه خواهد داشت.

این پرونده از آنچه در نگاه اول به نظر می‌رسد پیچیده‌تر است. اپل پتنت‌های دوربین دوگانه‌ی خود را دارد؛ بنابراین، آنچه این استارتاپ مدعی آن شده این است که احتمالا ایده‌ی استفاده از دوربین دوگانه است. کورفوتونیکس معتقد است اپل به‌تنهایی قادر به تولید دوربین دوگانه نبوده است. همچنین آن‌ها باید گفته‌های خود را مبنی بر سخنان اپل در خصوص نقض پتنت اثبات کنند. پرونده‌های زیادی در خصوص نقض پتنت وجود دارد و در آن‌ها شاکیان قسم می‌خورند که شرکت سازنده را در جریان مالکیت معنوی خود قرار داده بودند؛ اما ماجرای این پرونده کمی متفاوت است. مسلما دادگاه مدارک موثق در این مورد درخواست خواهد کرد.

مشخص است که این یک پرونده‌ی معمولی نیست. کورفوتونیکس نسبتا زودتر از سایر شرکت‌ها به فناوری دوربین دوگانه دست پیدا کرد و با شرکت‌های صاحب‌نامی مانند سامسونگ و امنی‌ویژن نیز در این حوزه همکاری داشته است. حقیقت هرچه هست، به نظر می‌رسد اپل باید پاسخگوی اتهام وارده باشد.

منبع endgadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید