به زودی امکان حذف اپلیکیشن‌های پیش فرض iOS اپل فراهم خواهد شد

به زودی امکان حذف اپلیکیشن‌های پیش فرض iOS اپل فراهم خواهد شد

آیا تا به حال شده حتی فقط یک بار از برخی اپلیکیشن‌های پیش فرض آی‌اواس مثل Stocks استفاده کنید؟ احتمالا به زودی، کاربران در دستگاه‌های اپلی خواهند توانست اپلیکیشن‌های پیش فرضی که از آنها استفاده نمی‌کنند را حذف کنند.

معمولا اصلاح Bloatware در دستگاه‌های اندرویدی کاربرد دارد؛ در حالت کلی Bloatware اصطلاحی است برای اپلیکیشن‌هایی که بر روی دستگاه اندرویدی شما نصب شده‌اند و نیازی به آن‌ها ندارید و البته نمی‌توانید آن‌ها را حذف کنید. مشکلی که این اپ‌ها برای شما ایجاد می‌کنند این است که علاوه بر کند کردن سیستم عامل و مصرف فضای ذخیره سازی دستگاه، مصرف باتری آن را هم افزایش می‌دهند.

حقیقت این است که همه‌ی کاربران اپل نیز همانند اندروید، اپلیکیشن‌های پیش فرض موجود در آی‌او‌اس را استفاده نمی‌کنند. بنابراین معمولا کاربران با ساخت پوشه‌هایی در آیفون یا آیپد خود این دسته از اپلیکیشن‌‌ها را به آنجا منتقل می‌کنند. از آنجایی که این اپ‌ها به صورت پیش فرض در بطن سیستم عامل آی‌او‌اس تعبیه شده، راهی نیز برای حذف آن‌ها فراهم  نشده است.

اما با این حال احتمال اینکه این سیاست اپل در آینده‌ای نه چندان دور تغییر کند وجود دارد. تیم کوک مدیر عامل اپل در مصاحبه‌ای به BuzzFeed اعلام کرده که در آینده اپل احتمالا روشی را فراهم کند که کاربران بتوانند اپلیکیشن‌های پیش فرض آ‌ی‌اواس را حذف کنند. در حال حاضر زمان این تغییرات اعلام نشده و حتی اگر اپل چنین تصمیمی را اتخاذ کند، اجازه‌ی حذف را تنها به برخی اپلیکیشن‌های معین ارائه خواهد کرد. دلیل آن هم پیوستگی ارتباط برخی اپلیکیشن‌ها با سرویس‌های خاص در آیفون است که با حذف کردن آن‌ها مشکلاتی به وجود می‌آید. بنابراین تنها اپلیکیشن‌هایی که مستقل هستند و عدم وجود آن‌ها مشکلی را به وجود نمی‌آورند قابلیت حذف را خواهند داشت. کوک در این باره گفت:

هدف ما سلطه بر دستگاه‌های شما نیست و هیچ انگیزه‌ای در این خصوص نداریم، تنها خواسته‌ی ما خشنودی و رضایت شما است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده