مایکروسافت کوتاه آمد؛ پشتیبانی از فرمت WebM گوگل به مرورگر Edge اضافه خواهد شد

مایکروسافت کوتاه آمد؛ پشتیبانی از فرمت WebM گوگل به مرورگر Edge اضافه خواهد شد

بعد از کش و قوس‌های فراوان برای اضافه‌شدن فرمت ویدیویی مخصوص گوگل،‌ یعنی WebM به مرورگر مایکروسافت، این اتفاق بالاخره به زودی رخ خواهد داد. برای جزئیات بیشتر با زومیت همراه شوید.

 مدتی طولانی است که کاربران بسیاری خواستار اضافه شدن پشتیبانی از فرمت WebM به مرورگر مایکروسافت هستند. WebM در واقع یک فرمت متن باز و رایگان برای فایل‌های ویدیویی است که توسط گوگل ارائه شده است و قابلیت‌های بسیاری را در تماشای فیلم‌ها از طریق اینترنت مهیا می‌کند.

این موضوع که در بخش درخواست‌های کاربران از مایکروسافت برای بهبود مرورگر Edge اعلام شده بود توسط مایکروسافت تایید شد. حالا با اضافه شدن این قابلیت به مرورگر Edge بدون شک شاهد بهبودهایی در تجربه‌ی کاربران از سرویس‌های استریم ویدیویی همچون یوتیوب خواهیم بود. 

نکته‌ای که در این بین هنوز نامشخص است، زمان عرضه این بروزرسانی و همچنین نحوه‌ی ارائه آن است. چرا که کدک های متفاوتی در داخل این فرمت وجود دارند و بنابراین معلوم نیست که مایکروسافت از کدام یک از این کدک‌ها پشتیبانی خواهد کرد. 

در حال حاضر مرورگرهای اینترنت اکسپلورر بالاتر از نسخه ۹ می‌توانند با دانلود یک پلاگین این فرمت را به لیست فرمت‌های قابل پشتیبانی این مرورگر بیفزایند. 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید