آیفون 8 درآمد اپل در بازار چین را با رشد ۴۰ درصدی همراه کرد

آیفون 8 درآمد اپل در بازار چین را با رشد ۴۰ درصدی همراه کرد

عرضه‌ی آیفون ۸، پس از چندین ماه کاهش فروش، رشد درآمد ۴۰ درصدی برای اپل در چین به ارمغان آورده است.

برطبق گزارش مؤسسه کانالیز، به‌ لطف عرضه‌ی آیفون ۸، درآمد اپل نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشد درآمد ۴۰ درصدی در پرجمعیت‌ترین کشور جهان تجربه کرده است.

این مؤسسه باور دارد که اپل توانسته است در سه‌ماهه‌ی سوم سال مالی ۲۰۱۷، موفق به فروش ۱۱ میلیون دستگاه شود. این‌ درحالی است که سال گذشته اپل توانست تنها ۸ میلیون دستگاه در چین بفروش برساند. بااین‌حال، باوجود هیجانات نسبت به آیفون ۱۰، این احتمال وجود دارد که این رشد کوتاه‌مدت باشد.

مو جیا، تحلیلگر تحقیقاتی این مؤسسه، باتوجه به قیمت‌ بالا و محدودیت تأمین‌کنندگان در تولید آیفون ۱۰، باور دارد که عرضه‌ی آیفون ۱۰ نمی‌تواند کمک چشمگیری به رشد درآمد اپل در سه‌ماهه‌ی بعدی داشته باشد. او می‌گوید:

در چین، هیجانات نسبت به عرضه‌ی آیفون ۱۰ در حال رشد است. درحالی‌که آیفون ۱۰ در این هفته عرضه‌ خواهد شد، اما ساختار قیمتی [این دستگاه] و [محدودیت موجود برای] تأمین‌کنندگان، مانعی [بر سر راه فروش بالا] است. آیفون ۱۰ از بازاری با وضعیت خاکستری بهره‌مند خواهد شد؛ اما به‌ نظر نمی‌رسد که محبوبیتش باعث کمک به اپل در کوتاه‌مدت شود.

 اپل رشد قابل‌ توجهی در این مدت تجربه کرد؛ اما رقبای کوپرتینویی‌ها نیز رشد خیره‌کننده‌ای داشتند. همین مورد باعث شد که اپل پس از برندهای هواوی، اوپو، ویوو و شیائومی، در مقام پنجم قرار بگیرد؛ البته اپل تنها شرکت غیر چینی‌ است که موفق به حضور در فهرست ۵ شرکت برتر چین شده است.

کانالیز از فروش بالاتر آیفون ۸ نسبت به‌ آیفون ۷ در سال گذشته خبر می‌دهد. این‌ درحالی است که آیفون ۸ در ایالات متحده آمریکا، حتی از نسخه‌های ۷، ۶ و مدل‌های S نیز فروش کمتری داشته است. این موضوع تفاوت نیازهای بازار را به‌درستی نمایان می‌کند.

اکنون اپل خود را برای عرضه‌ی نسخه‌ی گران‌قیمت آیفون‌های امسال خود، یعنی آیفون ۱۰ یا آیفون X آماده می‌کند که توانسته است توجهات زیادی را به خود جلب کند. این دستگاه در دقایق اولیه آغاز پیش‌فروش، موفق به فروش خیره‌کننده‌ای شد که به‌ سبب آن تمامی موجودی انبار اپل به پایان رسید. حال اپل و تأمین‌کنندگان آیفون ۱۰ برای پاسخگویی به این اشتیاق خریداران، راه سخت‌تری در پیش خواهند داشت.

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید